POZnań

Zapraszamy do Poznania – za pół ceny!

Poznań za pół ceny 2013  Foto: Poznań za pół ceny 2013

Poznań za pół ceny 2013 Foto: Poznań za pół ceny 2013Poznań już po raz szósty zaprasza do siebie turystów kusząc ich atrakcyjnymi rabatami. Skorzystać z nich będzie można w ostatni weekend kwietnia. Przez sobotę i niedzielę z wielu atrakcji, jakie oferuje nasze miasto będzie można się cieszyć płacąc tylko połowę ceny. Część będzie całkowicie darmowa!

Impreza w tym roku może być doskonałym rozpoczęciem długiego, majowego weekendu, który trwać będzie dla niektórych aż dziewięć dni.

Podstawową ideą akcji jest popularyzowanie w Polsce i za granicą możliwości spędzenia weekendu w Poznaniu, stolica Wielkopolski mimo wielu turystycznych walorów jest często utożsamiana jedynie z miastem biznesowym – wyjaśnia Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – obniżenie cen o 50% na usługi turystyczne jest więc pretekstem, by zwrócić uwagę na Poznań a jednocześnie oryginalną akcją handlową, poprzez którą Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna chce pokazać nowy produkt na mapie turystycznej Polski.

Po raz pierwszy akcję Poznań za pół ceny zorganizowano w weekend przypadający po Święcie Bożego Ciała w 2008 roku i była równocześnie pierwszą w Polce i Europie akcją marketingową, wykorzystującą pomysł wyprzedaży w promocji miasta. Termin wybrano ze względu na wiosenno-letnią pogodę oraz brak większych imprez targowych i konferencyjnych, tak by móc za “pół ceny” oferować tak wiele miejsc, jak to tylko możliwe – przypominają organizatorzy – akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc powtórzono ją w 2009 roku, także w weekend po Święcie Bożego Ciała. Później kontynuowano ją w roku 2010, który był rekordowy pod względem liczby partnerów i sprzedanych usług. Dużym powodzeniem akcja cieszyła się także rok później. Ostatnia, zrealizowana w ubiegłym roku, odbyła się nieco w cieniu zbliżającego się EURO 2012. Z powodu planowanych wydarzeń związanych z piłkarską imprezą Poznań za pół ceny zorganizowano wcześniej niż zwykle.

Bardzo oryginalnie akcja była promowana w 2011 roku, gdy powstał taki oto filmik:

W tym roku oprócz kuszenia turystów z całej Polski organizatorzy chcą ponownie przyciągnąć do Poznania Irlandczyków, do których ma dotrzeć specjalnie przygotowana ulotka. Czy w ostatni weekend kwietnia Poznań znów będzie zielony?

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz