Sport

Zapowiedź IV kolejki PWPW KLZ – mecz w Poznaniu

KLZ: WKS Grunwald - MKZ Unia Racibórz  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pojedynek drużyn grupy „A”, które już przed startem kolejnego sezonu PWPW KLZ miały określone całkiem odmienne cele.

Goście, beniaminek rozgrywek PWPW KLZ, traktują swój start w tegorocznych rozgrywkach jako poligon doświadczalny. To ma być dla nich sezon zbierania doświadczenia sportowego i organizacyjnego. Chociaż w sferze organizacyjnej ekipa LOTTO Zapasy Bydgoszcz już prezentuje najwyższy poziom, to jeżeli chodzi o dokonania na macie, czeka ją jeszcze sporo pracy.

Poznańscy wojowie to drużyna, która wciąż rywalizuje o drugie miejsce w grupie, premiowane awansem do play-off. To, czy WZS WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań awansuje do dalszej części rozgrywek PWPW KLZ, rozstrzygnie się częściowo w meczu z beniaminkiem ligi. Poznaniakom potrzebna do awansu jak największa liczba punktów meczowych, o które walczyć będą z LOTTO Zapasy Bydgoszcz. To pierwszy krok do wykonania przez ekipę z Poznania. Drugi to już bezpośrednie starcie z Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom, które decydować będzie o składzie drużyn, rywalizujących w play-off. Pierwsze miejsce w tej grupie zarezerwowane już jest dla drużyny Mistrza Polski z ubiegłego sezonu, AKS Madej Wrestling – Team Piotrków Trybunalski.

Poznańskiej drużynie o punkty w meczu z LOTTO Zapasy Bydgoszcz wcale nie będzie łatwo, bowiem w rundzie rewanżowej bydgoskie „Kozły” wydają się być dużo silniejsze. W kategorii wagowej 59 kg -styl klasyczny, w bydgoskiej ekipie, walczyć będzie wielokrotny medalista i Mistrz Polski, Marcin Kunysz. 75 kg styl klasyczny to doświadczony i wciąż groźny Jakub Tim. Bydgoszczanie mają jeszcze przygotowanych kilka niespodzianek w składzie, które mocno utrudnią poznaniakom zbieranie punktów meczowych. W ekipie gospodarzy oglądać zapewne będziemy najmocniejszy skład z medalistkami Igrzysk Olimpijskich- Agnieszką Wieszczek – Kordus i Moniką Michalik na czele. Kibice w Poznaniu dopingować będą dwukrotnej uczestniczce Igrzysk Olimpijskich, Iwonie Matkowskiej i olimpijczykom z Rio de Janeiro- Katarzynie Krawczyk i Radosławowi Baranowi.

Mecz w Poznaniu to kolejne starcie o wysoką stawkę. Emocje i najwyższy poziom sportowy gwarantowane. Dodając wyśmienitą poznańską publiczność i atmosferę meczu, trzeba koniecznie być na tym spotkaniu.

Hala Sportowa KS Sobieski, os Jana III Sobieskiego
Wtorek 28.11.2017, godz. 18.00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz