Sport

Mikołaje na start!

Bieg Mikołajkowy  Foto: Hernik team

Już w najbliższą sobotę 2 grudnia o godzinie 13:00 tradycyjnie nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu wystartuje IV edycja Biegu Mikołajkowego. Impreza odbędzie się na 2 dystansach biegowych: 4,3 km i 10 km, a zmagania w marszu Nordic Walking na trasie 4,3 km.

Zawodnicy na dystansie długim będą mieć do pokonania jedną pętle po dość wymagającej trasie z kilkoma podbiegami. W pakiecie startowym wszyscy zawodnicy otrzymają min. mikołajową czapkę, a na mecie unikatowy odlewany medal. Podobnie jak w latach ubiegłych o godzinie 11:00 odbędą się biegi dzieci na dystansach od 200 do 1500 m.

Na liście startowej jest już prawie 1785 nazwisk co oznacza, że do zamknięcia limitu pozostało 35 miejsc. Lista dzieci z imponującą liczbą ponad 720 milusińskich została już zamknięta.

Głównym przesłaniem imprezy jest oczywiście promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, jednak Bieg Mikołajowy ma również na celu zjednoczenie biegaczy do pomocy dzieciom w tak ważnym dla nich dniu. Organizator biegu – Maciej Łucyk, po rozmowie z dyrekcją Domu Dziecka w Wągrowcu postanowił, że część wpisowego (5 zł od każdego zgłoszenia) przeznaczone zostanie w tym roku na zakup nowych rowerów dla dzieciaków. Warto dodać, że podczas zeszłorocznej edycji biegu udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych na remont trzech świetlic w Domu Dziecka w Wągrowcu, a nasz Święty Mikołaj po biegu zawiózł też do Wągrowca paczki ze słodyczami – dodaje Łucyk

Najszybciej z trasą zeszłorocznej edycji biegu, w której wystartowało ponad 2100 biegaczy poradzili sobie na dystansie długim Szymon Bytniewski (33:58) i Małgorzata Kołacka (39:43). Na dystansie 4,3 km zwyciężyli Krzysztof Sawicki (14:07) i Marzena Siwińska (18:05). W marszu z kijami – Nordic Walking na dystansie 4,3 km najskuteczniejsi okazali się Waldemar Wołek (25:27) i Agnieszka Mielecka (28:27).

Użyte w artykule zdjęcia: Hernik team

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz