Kampania Adriana Zandberga rozpoczęła się 13 stycznia na małej, osiedlowej świetlicy osiedla Maltańskiego. To tam odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kampanijnej trasy Zandberga. W najbliższy piątek powróci do Poznania, aby zakończyć kampanię w stolicy Wielkopolski. Podczas ostatniego wiecu nie zabraknie muzycznych wystąpień, przemówień polityków Partii Razem, m.in. posłanki Marceliny Zawiszy, współprzewodniczącej Partii Razem Aleksandry Owcy i posła Macieja Koniecznego. Ostatni wiec rozpocznie się o 19:00 na placu Kolegiackim. Zandberg wystąpi po 20-tej.
“To będzie wyjątkowy wiec, finałowy, podczas którego podsumujemy naszą 4-miesięczną kampanię. Na początku roku, gdy ogłoszono start Adriana Zandberga w wyborach prezydenckich, wielu komentatorów polskiej sceny politycznej nie dawało Partii Razem żadnych szans – dziś za nami setki spotkań w całej Polsce i tysiące ludzi, którzy przychodzą na spotkania z kandydatem na Prezydenta z Partii Razem. W kolejce do zdjęcia z Adrianem Zandbergiem ustawiają się setki osób w różnym wieku, które powtarzają: “To mój prezydent.” – komentuje Anna Pieciul, członkini Partii Razem z Poznania
W ostatnim tygodniu Zandberg odwiedza większe miasta: Kraków, Warszawę, Olsztyn, Toruń i Poznań. We wtorkowy wieczór Adrian Zandberg przyciągnął na wrocławski plac Solny kilka tysięcy osób. Kampania Zandberga zdecydowanie nabrała rozpędu. Poparcie dla kandydata z Partii Razem jest w piku, według niektórych sondaży wynosi nawet 7,2% i plasuje Zandberga na 4. miejscu w wyścigu prezydenckim.
“
Te wyniki udowadniają, że jest w naszym społeczeństwie siła, która nie zgadza się na wybór między kandydatami głównego nurtu: Nawrockim i Trzaskowskim. Ale nie zdecydują sondaże, zdecydują Polki i Polacy w najbliższą niedzielę. My obserwujemy wzrost popularności w social mediach Adriana Zandberga. Na pewno nie bez znaczenia są mocne wystąpienia w debatach, jak chociażby wytknięcie kłamstwa Sławomirowi Mentzenowi o likwidacji 13 i 14-tej emerytury. Udało nam się zebrać ponad 800 tys. złotych z darowizn od tysięcy ludzi z Polski – to jest dowód, że można w Polsce robić politykę inaczej, bez wpłat od deweloperów i lobbystów, a dzięki społecznemu zaangażowaniu. Adrian Zandberg dobrze punktuje patologie polskiej klasy politycznej i przede wszystkim ma plan dla Polski, silnej, niezależnej, atomowej – z krzemu i stali. To przekonuje wyborców do Zandberga.” – mówi Anna Pieciul.
Adrian Zandberg kieruje swoją kampanię do osób rozczarowanych rządem Donalda Tuska oraz jego koalicjantów ale jednocześnie do osób, które nie chcą oddać głosu na skrajną prawicę. Jednym z głównych postulatów Zandberga jest zakończenie z koryciarstwem polityków. Podczas poniedziałkowej debaty kandydatów w TVP, Zandberg wszedł w dyskusję z Szymonem Hołownią w tej sprawie zwracając uwagę, że posłowie wszystkich partii z wyjątkiem partii Razem nadużywają tzw. kilometrówek. Według Zandberga, posłowie oświadczają, że przejechali dziesiątki tysięcy kilometrów prywatnym samochodem i następnie pobierają za to dziesiątki tysięcy złotych. Podczas debaty Zandberg mówił, że marszałek Sejmu mógłby ukrócić ten proceder, ale wciąż tego nie zrobił. W trakcie kampanii Zandberg mówił, że takich sytuacji w polskiej polityce jest więcej: obsiadanie spółek skarbu państwa, nierealizowanie postulatów programowych, w zamian za synekury. “To trzeba ukrócić i możemy to zrobić” – przekonuje na swoich wiecach Zandberg.
Według Adriana Zandberga jest rozwiązanie, aby przerwać z duopolem dwóch największych partii, a jednym z tych sposobów ma być “15-letni plan rozbudowy Polski”. Kandydat z Partii Razem postuluje, aby utworzyć ponadpartyjne porozumienie, które niezależnie od zmian kolejnych rządów, zostanie zrealizowane, aby polska gospodarka mogła prężnie się rozwijać. W planie tym zakłada, m.in. budowę 8 bloków jądrowych i co najmniej 3 elektrownie atomowe, “pakt dla zdrowia”, który zakłada przeznaczanie 8% PKB na utrzymanie bezpłatnej opieki medycznej. W planie 15-letnim duży nacisk kładzie także na rozbudowę przemysłu farmaceutycznego, chemicznego i hutniczego oraz zatrzymanie spekulacji na rynku mieszkaniowym poprzez wprowadzenie podatku antyspekulacyjnego i inwestycji w budownictwo mieszkaniowe.
W piątkowy wieczór od 19:00 na placu Kolegiackim w Poznaniu rozpocznie się ostatni wiec Zandberga. Ostatnie przemówienia na scenie mają zakończyć się tuż przed ciszą wyborczą, czyli tuż przed północą. W trakcie wystąpią m.in. Maja Koman, zespół AMBA oraz zagrają DJ: Julia Rover i NO DIVISION.
Dodaj komentarz