BizNews

Zamów jedzenie na wynos – wesprzesz lokalne firmy

Why Thai Poznań  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Zamknięte są nie tylko szkoły, ale także sklepy i restauracje. Dla tych ostatnich, zwłaszcza lokalnych firm, zamknięcie na dłuższy czas może oznaczać poważne problemy finansowe. Część restauracji nadal przygotowuje dania, ale tylko na wynos. Zamawiając je możemy uratować miejsca pracy dla wielu osób.

Oborniki

Słuchajcie, może zdecydujecie się zamówić jedzenie z dostawą do domu, pomagając tym samym przetrwać ten ciężki czas naszym restauracjom? – zachęca Urząd Miasta w Obornikach na oficjalnym profilu na Facebooku.

Oferują je lokale Alanya, La mia, Culinaria, Laguna, Bartburger, Gryszczeniówka, Okno na Smak, A Nóż Widelec, Marcus, Ghost Pizza oraz Kawerna pod Orłem.

Mieszkańcy zachęcani są także do kupowania produktów od lokalnych producentów żywności. Można je kupić, choć targowisko, na którym co tydzień można było robić zakupy, zostało zamknięte zgodnie z zaleceniami Sanepidu.

Jajka z własnego chowu oferuje Zdzisław Markiewicz (Osowo Nowe 15), a także Marian Sygnecki (Gościejewo 65/2), warzywa własnej uprawy i jajka kupimy u Piotra Kukuły (Kowanowo 8), jabłka z własnego sadu oraz miód poleca Magdalena Famberska (Urbanie 21), warzywa i owoce kupimy u Liliany i Ireneusza Kołodziejczaków (Gościejewo 109),  w firmie Jaśpol (Tarnowo 36 a).

Poznań

Z taką samą inicjatywą wyszła Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, która także stworzyła listę restauracji, w których możemy zamówić dania na wynos. Większość lokali oferujących tego typu usługę ogranicza się do odbioru własnego zamówionych potraw, ale są i takie w których można zamówić jedzenie z dowozem. Ich pełną listę znajdziesz klikając tutaj.

Mosina

Także mieszkańcy Mosiny mogą skorzystać z oferty na wynos wspierając równocześnie te restauracje. To restauracja Peperoncino, Pizzeria Adriano Mosina, Pizza Place Mosina, Hotel Szablewski, restauracja Adamo, Beefore Mosina, GulGul oraz Bistro u Radzia.

Tarnowo Podgórne

W ramach naszej akcji #lwyzostająwdomu stworzyliśmy razem z mieszkańcami Gminy Tarnowo Podgórne listę miejsc serwujących dania na wynos oraz z dostawą do domu – informują władze tej gminy.

W akcji biorą udział lokale Bistro u Grzegorza, Hotel i Restauracja Przylesie, Lebioda Kuchnia i Wino, restauracja Ygrek, restauracja Pod Lwem, Włoska Robota, Kurczak&Spółka oraz Diwalko Burger&Grill.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz