BizNews

Sklepy zmieniają godziny otwarcia

Otwarcie 600 sklepu Lidl  Foto: Lidl

Sklepy wprowadzają rozwiązania, które podczas zakupów mają chronić pracowników i klientów przed zakażeniem koronawirusa. W sieci sklepów Lidl są między innymi montowane przy kasach specjalne ekrany odgradzające kasjera. Zmienione są też godziny otwarcia.

Jedną z zasad obowiązującą już niemal wszędzie są odstępy między ludźmi oczekującymi w kolejce do kas. Jeszcze w piątek było to 1,5 metra. W sobotę (21.03) klienci między innymi sklepów Lidl mogli usłyszeć podczas robienia zakupów komunikat o zwiększeniu tego odstępu do 2 metrów.

Zaleca się również płatności elektroniczne, by do minimum ograniczyć kontakt z banknotami i monetami, które podawane są z rąk do rąk. Część sklepów należących do dużych sieci handlowych wprowadza nowe godziny otwarcia.

Sklepy sieci Lidl

W najbliższym czasie wszystkie nasze sklepy w całej Polsce będą otwarte od poniedziałku do soboty, a także w niedziele handlowe od godz. 7:00 do godz. 21:00 – czytamy w komunikacie.

Sklepy sieci Biedronka

Już wcześniej informowaliśmy o wprowadzanych w tych sklepach zmianach. Wchodzą one w życie sukcesywnie w każdej placówce.

Placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00 – informuje w komunikacie właściciel sieci tych sklepów – zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca, jednak pojedyncze sklepy mogą być czynne w innych godzinach.

Sklepy Imtermarche

Tutaj także podejmowane są dodatkowe działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo podczas zakupów. Częściej przeprowadzana jest dezynfekcja m. in. taśm kasowych, koszyków i wózków oraz innych elementów dotykowych.

W niektórych sklepach został wprowadzony również skrócony czas pracy, choć rzeczywiste godziny pracy poszczególnych sklepów mogą się chwilowo różnić, od standardowych – czytamy w komunikacie – decyzje o zmianie godzin funkcjonowania sklepu, podejmowane są lokalnie przez właścicieli.

Sklepy Stokrotka

W tych sklepach nowe godziny otwarcia obowiązują już od kilku dni. W naszej aglomeracji wszystkie placówki działające pod tym szyldem otwarte są od 8:00 do 19:00

Sklepy Żabka

Podjęliśmy decyzję o ograniczeniu standardowych godzin funkcjonowania sklepów, które będą otwarte od godz. 7:00 do 22:00 – ogłosił  zarząd firmy na początku tygodnia – skrócenie godzin otwarcia placówek obowiązuje do odwołania.

Poniżej grafika, którą przygotował Lidl, przypominająca ważnych zwłaszcza teraz zasadach bezpiecznych zakupów. Podobne rozwiązania promują również inne sklepy

Użyte w artykule zdjęcia: Lidl,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz