POZnań

Zamknięte będą aż 3 pętle tramwajowe!

Tramwaj na Rondzie Śródka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Bardziej łaskawa aura sprzyja nie tylko odpoczynkowi. Do pracy przystępują ekipy remontujące dziurawe po zimie ulice, ale również nadgryzione zębem czasu torowiska. To oznacza przejściowe problemy komunikacyjne. W najbliższym czasie bimby nie będą mogły dojechać aż do trzech pętli.

Kończy się powoli remont torowiska na ulicy Krańcowej w pobliżu skrzyżowania z Warszawską. Bimby linii 6 i 8 znów będą mogły dojeżdżać na pętlę Miłostowo od czwartku 15 czerwca. Przestaną natomiast kursować zastępujące te tramwaje autobusy linii T8.

Jednocześnie, tego samego dnia, rozpoczną się prace torowo-sieciowe na Winogradach i Sołaczu, co spowoduje zamknięcie tras tramwajowych na Wilczak, Połabską i Piątkowską – informuje poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Tutaj, podobnie jak w przypadku remontu na Krańcowej, prace remontowe trwać będą około tygodnia. Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem potrwają do piątku 23 czerwca włącznie.

To spowoduje oczywiście zmiany tras bimb jeżdżących na liniach numer 3, 4, 9, 10, 11, 19.

Pasażerowie będą mogli korzystać z uruchomionych autobusów za tramwaj T10 oraz T11.

Autobusy linii T10 wyjeżdżać będą z placu przy dworcu Poznań Główny i pojadą przez Kaponierę, Roosevelta, Pułaskiego, Winogrady, Murawa, rondo Solidarności, Aleje Solidarności, Piątkowską, Koronną, Sokoła, Szydłowską, Wołyńską, Wojska Polskiego, Nad Wierzbakiem, Wielkopolską i przez Pułaskiego, Roosevelta i Kaponierę na dworzec Poznań Główny.

Autobusy linii T11 również rozpoczynać będą swoje kursy przy dworcu Poznań Główny i także zrobią swego rodzaju pętlę jadąc przez Kaponierę, Roosevelta, Pułaskiego, Wielkopolską, Nad Wierzbakiem, Wojska Polskiego, Wołyńską, Szydłowską, Piątkowską, Aleje Solidarności, rondo Solidarności, Murawę, Winogrady, Pułaskiego i następnie przez Roosevelta i Kaponierę na dworzec Poznań Główny.

Autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach autobusowych oraz na dodatkowych tymczasowych – dodaje poznańskie MPK.

Te dodatkowe przystanki to Armii Poznań (w obu kierunkach na ul. Winogrady równolegle do przystanków tramwajowych), Murawa (w obu kierunkach na ul. Murawa równolegle do przystanków tramwajowych), os. Pod Lipami (na ul. Murawa przed ul. Słowiańską w kierunku ul. Winogrady – tylko dla linii T11), Bonin (na ul. Sokoła po skręcie z ul. Koronnej – tylko dla linii T10), Sokoła (w obu kierunkach na ul. Szydłowskiej między ulicami Sokoła a Źródlaną) oraz Uniwersytet Przyrodniczy (w obu kierunkach na ul. Wołyńskiej równolegle do przystanków tramwajowych).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz