POZnań

Rozpoczynają się zajęcia Akademii Bezpiecznej Kobiety

samoobrona  Foto: Jason Blackeye

O kobietach mówimy piękna lub czasami słaba płeć. To ostatnie sformułowanie bywa prawdziwe, ale to może się zmienić dzięki rozpoczynającym się zajęciom Akademii Bezpiecznej Kobiety. W bezpłatnych warsztatach będzie mogło barć udział aż 500 pań!

Współczesne kobiety stają się bardziej samodzielne i niezależne, co przekłada się na potrzebę dostosowania realizowanych działań prewencyjnych do nowej sytuacji społecznej oraz występujących zagrożeń – wyjaśniają pomysłodawcy zajęć dla kobiet.

Uczestniczki warsztatów będą miały okazję poznać różne sposoby na poprawę własnego bezpieczeństwa. Całość została przygotowana przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie ze Skodą.

Zajęcia dotyczyć będą bezpieczeństwa drogowego, policjanci omówią też kwestie osobistego bezpieczeństwa kobiet. Panie przejdą również podstawowy kurs samoobrony, który poprowadzi instruktor Mariusz Branecki. Całość warsztatów trwać będzie niecałe 4 godziny.

By zapisać się na Akademię Bezpiecznej Kobiety wystarczy wypełnić formularz on-line, który znajdziecie klikając tutaj.

Zaplanowanych jest 12 cykli szkoleniowych, a każda grupa szkoleniowa to 45 osób – dodają organizatorzy.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą na terenie Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skody Auto Lab w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 425. Pierwsze zajęcia odbędą się już we wtorek 13 czerwca, ale zajęcia prowadzone będą aż do 18 lipca.

Użyte w artykule zdjęcia: Jason Blackeye

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz