Aglomeracja

Zamiast krów – młodzi naukowcy, tak promuje się Poznań w Brukseli

Parlamentarium w Brukseli to jeden z obowiązkowych punktów wycieczek, to także miejsce, gdzie swoje osiągnięcia prezentują poszczególne państwa i miasta. Jest też tam Poznań, który reklamuje się, a właściwie reklamował jako ośrodek przemysłu mleczarskiego. Warto zauważyć, że interaktywną wystawę obejrzało już ponad 1,5 mln turystów.

Parlamentarium - multimedialne ekspozycje w Brukseli

Jesteśmy oczywiście dumni z wielkopolskiego rolnictwa i przetwórstwa, ale multimedialna prezentacja nie do końca oddawała potencjał Poznania – mówi europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz

Na specyfikę wideo uwagę zwracali poznaniacy, którzy mówili, że zestawieniu z innymi miastami, nie tylko zagranicznymi, ale tez polskimi wypadamy słabo.

Autorzy ekspozycji wzięli pod uwagę propozycje europosłanki która naciskała, by wymienić film na temat stolicy Wielkopolski. Poprzedni bowiem przedstawiał – bardzo szlachetną – akcję dostarczania szkolnym dzieciom nabiału – nie pokazywał osiągnięć i oryginalności  naszego miasta.

Co się stanie, jeśli puści się muzykę bakteriom? Młodzi naukowcy z poznańskiej firmy BBH Biotech twierdzą, że przy pomocy dźwięków można przyspieszyć fermentację. Ta technologia może zostać wykorzystana do np. obniżenia kosztów produkcji leków.

Teraz naukowcy pracujący w Poznańskim Parku Naukowo-Technicznym – są głównymi bohaterami filmu na temat Poznania w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Tak wyglądał poprzedni spot

Parlamentarium - multimedialne ekspozycje w Brukseli

Użyte w artykule zdjęcia: archiwum, wikipedia

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz