Aglomeracja Sport

Zakończyły się Mistrzostwach Europy w hokeju na trawie!

Mistrzostwa Europy w hokelu na trawie  Foto: materiały prasowe

Reprezentacja Polski wywalczyła 4. miejsce na Mistrzostwach Europy gr. B – Eurohockey Championship II w Gnieźnie. W meczu o 3. miejsce biało-czerwoni przegrali z Irlandczykami 2:4. Turniej w Gnieźnie wygrali Austriacy. Podopieczni Tomasza Szmidta w finale pokonali Szkocję.

W sierpniu Gniezno było najważniejszym miastem dla hokeja na trawie w Europie. W pierwszej stolicy Polski zostały rozegrane zawody EuroHockey Championship II, czyli Mistrzostwa Europy II dywizji. W początkowej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy – „A” i „B”. W tej pierwszej zagrali – Chorwaci, Irlandczycy, Włosi oraz Polacy, a w drugiej – Austriacy, Szkoci, Szwajcarzy oraz Ukraińcy.

Z każdej grupy do półfinałów awansowały dwa zespoły. W fazie finałowej zmierzyły się ze sobą w systemie „na krzyż” – pierwsza drużyna z grupy „A” zagrała z drugą z grupy „B” i odwrotnie. Z kolei ekipy z miejsc 3-4 zostały przydzielone do grupy „C”.

W pierwszym meczu o finał Szkocja niespodziewanie wygrała z Irlandią 3:2, a w drugim Polska zremisowała z Austrią 0:0 i do rozstrzygnięcia potrzebne były karne zagrywki. Te lepiej wykonywali Austriacy i awansowali do finału. W nim pokonali Szkotów także po karnych zagrywkach. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. W meczu o brąz Polacy przegrali z Irlandią 2:4.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Shane O’Donoghue, najlepszym strzelcem (7 bramek) Alan Forsyth, a najlepszym bramkarzem Polak Maciej Pacanowski.

Areną zmagań był stadion im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie. Impreza była biletowana. Organizatorzy – PZHT oraz EHF – są niezwykle zadowoleni z frekwencji na gnieźnieńskich zawodach. Kibice dopisali – sprzedano zdecydowanie więcej biletów niż zakładano w przedturniejowych założeniach.

Klasyfikacja końcowa: Austria, Szkocja, Irlandia, Polska, Włochy, Ukraina, Szwajcaria, Chorwacja

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz