K U L T U R A Sport

404 km rowerem po Wielkopolsce

RowerzystA2  Foto: YouTube / Maciej Poznań

Najdłuższy rowerowy ultramaraton Wielkopolski wystartuje w przyszły piątek. Blisko 200 uczestników Warta Gravel zmierzy się z 404 kilometrami trasy po najpiękniejszych zakątkach regionu.

Relatywnie płaska i szybka trasa oraz świetna infrastruktura rowerowa Wielkopolski pozwoli na start nawet początkującym ultra maratończykom. Z kolei dla wprawionych rowerzystów to świetna okazja do bicia czasowych rekordów na tak długim dystansie. Na przejechanie trasy uczestnicy mają 60 godzin. Formuła samodzielności uczestników wyścigu – noclegu czy nawigacji na trasie sprawia, że to nie lada przygoda nawet dla doświadczonych kolarzy.

Trasa biegnie przez wyjątkowe pod względem przyrodniczym tereny – Puszczę Zielonkę, Puszczę Notecką oraz wzdłuż linii brzegowej Warty.

-Rzeka jest swoistym azymutem dla uczestników wyścigu. Mimo, że nie ścigają się wyłącznie wzdłuż wzdłuż Warty, to ona wyznacza kierunek naszej trasie. Dawniej rzeka nadawała rytm życiu mieszkańców i do tego chcieliśmy się odwołać tworząc to wydarzenie. – mówi Martin Opaczyk, organizator ultramaratonu. Długość trasy również nie jest przypadkiem stanowi połowę długości rzeki Warty co stanowi kolejne odwołanie do nazwy wyścigu. – dodaje.

27 sierpnia odbędzie się start wyścigu, który potrwa aż do 29 sierpnia. Gospodarzem miasteczka wyścigowego będzie LABA.LAND na Wilczaku, gdzie przez trzy dni będzie działało biuro zawodów, a także start i meta wyścigu. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla kibiców wyścigu.

Użyte w artykule zdjęcia: YouTube / Maciej Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz