Sport

Zakończył się Enea Mini Cup 2022

Enea MiniCup 2022 Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tegoroczna edycja Enea Mini Cup przeszła do historii. Wielki Finał rozgrywek odbył się 20 maja w Poznaniu. W tegorocznej lidze wzięło udział ok. 800 uczestników ze szkół podstawowych z Poznania i okolic. Zawody rozgrywane były pod szyldem Enea Akademia Sportu – projektu, dzięki któremu młodzi sportowcy mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Uczestnicy Enea Mini Cup 2022 rywalizowali w ośmiu turniejach eliminacyjnych: Single Dziewcząt, Single Chłopców, Dwójki Dziewcząt, Dwójki Chłopców, Trójki Dziewcząt, Trójki Chłopców, Czwórki Dziewcząt i Czwórki Chłopców. Wszystkie turnieje eliminacyjne odbywały się w halach B i C POSiR. W wielkim finale – 20 maja – wzięło udział łącznie 60 najlepszych zespołów ze szkół podstawowych. Trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii otrzymały nagrody w postaci pucharów i medali, a złoci medaliści dodatkowo zostali nagrodzeni atrakcyjnymi gadżetami ufundowanymi przez głównego sponsora projektu, firmę Enea. Na uczestników oraz kibiców, poza sportowymi emocjami, czekały dodatkowe atrakcje, m.in. blender bike, fotobudka, oraz tor samochodowy zasilany energorowerami.

Podczas turnieju Prezes klubu na ręce nauczycieli złożył podziękowania za włożony trud i ciężką prace w wychowywanie dzieci i zaszczepianie w nich pasji do sportu. Klub Enea Energetyk Poznań zaprosił na turniej złote medalistki mistrzostw Polski juniorek młodszych. Siatkarki zostały wyróżnione i jednocześnie były wspaniałym przykładem dla młodych sportowców, że ciężką pracą i zaangażowaniem spełnia się sportowe marzenia.

Chciałbym serdecznie podziękować za udział w 9. edycji Enea Mini Cup. Radość i zaangażowanie dzieci w trakcie rozgrywek jest dowodem na trafność projektu pod szyldem Enea Akademia Sportu, który już od wielu lat realizujemy z firmą Enea. Gratuluję wszystkim uczestnikom. Wierzę, że każdy z Was z turnieju wyniósł coś dla siebie. Jak nie medal, to zdobyte doświadczenie, wspaniałe emocje, czy zdjęcia z fotobudki. Trzymam za Was kciuki i życzę Wam, żebyście już zawsze czerpali tyle radości z gry w siatkówkę – mówił podczas otwarcie, prezez klubu Enea Energetyka Poznań Robert Rakowski 

WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU FINAŁOWEGO

Dwójki dziewcząt
 1. SP 15 1
 2. SP 1 KOSTRZYN 1
 3. ENEA 2
 4. SP JAROCIN
 5. ENEA 1
 6. SP ŚMIGIEL 1
Dwójki chłopców:
 1. SP KROTOSZYN 1
 2. ENEA 1
 3. SP 7 KROTOSZYN 2
 4. SP CZERWONAK 1
Single dziewcząt:
 1. SP 1 KOSTRZYN
 2. SP JAROCIN
 3. SP ŚMIGIEL 1
 4. SP 23 2
 5. SP 15 3
 6. ENEA 2
Single chłopców:
 1. SP 7 KROTOSZYN 1
 2. SP 7 KROTOSZYN 2
 3. ENEA 1
 4. SP 35 1
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz