POZnań

Zakład – zamyka się, by otworzyć się w nowym miejscu

Zakład to nie tylko miejsce dla różnych wytwórców i majsterkowiczów, ale też miejsce ciekawych wydarzeń. Pracownicy – dzielnicowi aktywiści, którzy tworzy Zakład szukają nowej siedziby, bo z dotychczasowej na Jeżycach muszą się wyprowadzić. By zrealizować ten cel potrzebne jest wsparcie. Najbardziej to materialne. Jednym słowem potrzebne są bejmy, by dać tej idei drugie życie.

Cały kompleks, w którym się mieścimy został sprzedany, a nowy właściciel budynku wręczył najemcom wypowiedzenia – wyjaśniają osoby związane z Zakładem – po 2 latach inwestycji zaczynamy się pakować.

Jak widać na filmie u góry jest nowe, potencjalne miejsce, gdzie Zakład mógłby działać dalej. Budynek jest przestronny budynek, ale przeprowadzka i przystosowanie go to koszty, które przekraczają możliwości pomysłodawców. Chcą się rozwijać, zaoferować więcej pracowni, więcej maszyn, urządzeń i narzędzi.

Wierzymy, że więcej możliwości, to więcej szans i ludzi, którzy mogą z nich skorzystać, liczymy na wszystkich, którzy nie chcą, aby największa taka inicjatywa w Polsce zniknęła – dodają – szukamy też firm i sponsorów, którym pomożemy w promocji dzięki naszej pracy.

Przez 2 lata puste, industrialne przestrzenie udało się wypełnić prężnie działającymi stanowiskami., choć wszystko zaczynało się od kilku narzędzi. Odbyło się tutaj 118 różnych warsztatów, a blisko 2.000 osób zdobyło na nich nowe umiejętności takie jak spawanie, stolarka, szycie czy projektowanie 3d.

Zakład zna wuchta wiary, wiele o nim z pewnością słyszało, ale z różnych powodów jeszcze tutaj nie trafiło. Mamy nadzieję, że uda się rozwijać ten pomysł w nowym miejscu i uda się przyciągnąć kolejne tysiące ludzi.

Wspierać Zakład można poprzez specjalną platformę PolakPotrafi. Czasu zostało niewiele, bo zbiórka kończy się za kilka dni. Projekt zostanie ufundowany, jeśli do niedzieli 8 maja, do godziny 14:00, otrzyma on co najmniej 100.000 zł wsparcia. W tej chwili (29.04, 14:15) na koncie jest ponad 45.000 złotych, które wpłaciło blisko 600 osób.

Jeśli chcesz wesprzeć Zakład kliknij na ten link, wybierz jedną z nagród za przekazanie bejmów i dalej postępuj zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

Zakład Makerspace

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz