Jeżyce POZnań

Zakład po raz drugi na Jeżycach

Zakład - pierwsza sobota (otwarcie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zakład to prawie cztery lata historii i trzy miejsca. Najpierw ulica Wawrzyniaka na Jeżycach, później Szyperska w Centrum i teraz znów Jerzyce i ulica Świętego Wawrzyńca. Stara fabryka Goplany znów zaczyna działać, tym razem dzięki ludziom zafascynowanym technologią, rzemiosłem i wzajemną nauką.

W maju 2016 musieliśmy opuścić siedzibę na Wawrzyniaka 39. Miasto zaproponowało nam wynajęcie budynku Starej Papierni na poznańskich Garbarach. Od września 2016 do marca 2017 prowadziliśmy tam prace remontowe ze środków zebranych w akcji na PolakPotrafi.pl dopóki nie okazało się, że stan budynku jest gorszy niż przypuszczaliśmy i nie pozwala nam na prowadzenie statutowej działalności prawdopodobnie przez najbliższe 2-3 lata. Jednocześnie nie chcieliśmy czekać tak długo na możliwość działania. Dlatego zaczęliśmy szukać alternatywnego miejsca. I znaleźliśmy. Wracamy na Jeżyce – mówią twórcy

Makerspace, to

Przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą zmaterializować swoje pomysły, zwłaszcza te, na które w domu nie ma miejsca.
Warsztat z dostępem do narzędzi i maszyn, pełen fachowej wiedzy, materiałów i technologii.
Miejsce spotkań ludzi otwartych, którzy chcą się rozwijać i chętnie podzielą się swoją wiedzą z innymi.
Strefa kreatywna dla projektantów, rzemieślników i domowych majstrów.

Przestrzeń Zakładu podzielona jest na dwie główne strefy: Parter, który nazwany został Strefą brudną, gdzie mieści się stolarnia i warsztat ślusarski i piętro – strefę czystą, gdzie znajdziemy elektronika, druk 3D, plotery, krawiectwo, tapicerstwo.

Nowy adres, to Wawrzyńca 7

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz