POZnań

Zakażenie koronawirusem u pracownika Volkswagen Poznań

Volkswagen Poznań  Foto:

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z naszych pracowników – poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Volkswagen Poznań Patrycja Kasprzyk. Jak dodała, sytuacja nie ma wpływu na funkcjonowanie zakładu.

Wśród pracowników Volkswagen Poznań stwierdzono na chwilę obecną jedną osobę z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. To pracownik obszaru spawalni, który pracował we względnie wydzielonym obszarze produkcji. Pracownik ten czuje się dobrze, nie miał symptomów chorobowych, przebywa w izolacji domowej – podkreśliła Kasprzyk.

Dodała, że określony został już także krąg osób, które miały bezpośredni lub pośredni kontakt z zakażonym pracownikiem.

9 osób pozostaje w tej chwili w izolacji. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, stanowisko pracy, stołówka, toalety, miejsca odpoczynku zostały niezwłocznie zdezynfekowane. Dodatkowo, mając także na uwadze wzrost liczby zachorowań w całym kraju, zarząd spółki podjął decyzję o umożliwieniu pracownikom Volkswagen Poznań wykonania bezpłatnych badań w kierunku COVID-19 – zaznaczyła Kasprzyk.

Wskazała również, że zarząd spółki zdecydował o rozszerzeniu zakresu działań prewencyjnych i umożliwieniu pracownikom wykonania bezpłatnych testów w kierunku COVID-19.

Jak tłumaczyła Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji, „zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego od samego początku trwania pandemii skupiamy nasze działania na prewencji i edukacji pracowników”.

Wdrożyliśmy katalog ponad 50 różnych rozwiązań, które mają chronić naszych pracowników przed zakażeniem. Naszym celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa i dlatego ten katalog rozszerzamy dzisiaj także o dobrowolne, bezpłatne testy dla naszych pracowników, co umożliwi wykrycie infekcji na bardzo wczesnym etapie – dodała.

Z możliwości przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa skorzystać mogą pracownicy Volkswagen Poznań, którzy mają symptomy chorobowe: gorączkę, kaszel czy duszności oraz pozostali pracownicy w uzasadnionych przypadkach.

Spółka wskazała, że podstawą do przeprowadzenia testów jest opinia lekarza zakładowego, który po konsultacji telefonicznej zleca wykonanie badania. Mobilny Punkt pobrań Drive&Go-Thru, do którego kierowani są pracownicy znajduje się w Poznaniu na ulicy Serbskiej i obsługiwany jest przez zewnętrzne laboratorium diagnostyczne. Badanie pracowników jest całkowicie finansowane przez spółkę Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w 4 zakładach zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni 11 tys. osób. W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 samochodów dostawczych; modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz samochodów marki MAN TGE, w tym także samochody elektryczne.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 5015 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1528 to przypadki aktywne. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w regionie 218 osób. Wyzdrowiało 3269 chorych.

źródło: (PAP) ajw/ mmu/

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz