Aglomeracja

Zakażają się grupy najmniej zaszczepione

SzczepimyWielkopolskie  Foto: fb/wielkopolskiurzadwojewodzki

Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że zakażenia wśród osób do 40 lat to ponad 56 proc. wszystkich.

Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych. Zakażenia wśród osób do 40 lat to ponad 56 proc. zakażeń. Osoby, powyżej 60 lat – które są najszerzej zaszczepioną grupą – to jedynie niecałe 20 proc. zakażeń – czytamy na Twitterze ministra zdrowia.

Jak podano w poniedziałek na stronach rządowych, w Polsce pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 17 mln 880 tys. 228 osób.

W najbliższych dniach w Poznaniu znów będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. W czwartek taką możliwość zaoferuje Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych. Ta sama szczepionka będzie również dostępna w sobotę na Golęcinie, przy stadionie żużlowym.

W czwartek, 12 sierpnia, w POSUM, w godz. 15 -19 medycy będą szczepić preparatem firmy Johnson & Johnson. Na ten dzień nie trzeba się rejestrować. Przyjęci zostaną wszyscy pacjenci, którzy zakwalifikują się na szczepienie.

Przez cały czas w POSUM można również rejestrować się na szczepienie innymi preparatami – dostępne są szczepionki firm Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. W przypadku tej ostatniej można również zadzwonić do przychodni, by przyspieszyć – zgodnie z zaleceniami producenta – szczepienie drugą dawką. Zarejestrować się można:

  • osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436
  • telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8:00-15:00

Preparatem firmy Johnson & Johnson będzie można zaszczepić się również w najbliższą niedzielę (15 sierpnia) na golęcińskim stadionie żużlowym w godz. 16.00-19.00. Stanie tam Mobilny Punkt Szczepień organizowany przez Miasto Poznań i Poznańskie Centrum Świadczeń wspólnie ze Szpitalem Miejskim im. Franciszka Raszei. Ostatnia akcja szczepień cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. W trakcie trwania meczu żużlowego skorzystały z niej 53 osoby. 

źródło: (PAP) i poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: fb/wielkopolskiurzadwojewodzki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz