POZnań

Zające zwiastują Wielkanoc

Zające w Starym Browarze  Foto:  J. Wittchen

Charakterystyczne zające, które pojawiły się już w Starym Browarze, zwiastują zbliżające się Święta Wielkanocne. W tym roku jest ich dokładnie 2.037 i będziemy mogli je tu spotkać do 15 kwietnia.

Zające pojawiają się już po raz dziewiąty. Oprócz dobrze znanych z poprzednich lat fioletowych zajęcy, w tym roku zobaczymy też pokryte pluszowym futerkiem w kolorze szarym, chabrowym i magenta. Ta tradycyjna już i bardzo lubiana tradycja, jest też okazją do wielu dodatkowych akcji jak na przykład warsztaty dla najmłodszych.

W tym roku swój nowy dom znajdzie ponad 3000 zajęcy Starego Browaru – wyjaśnia Barbara Banat ze Starego Browaru – ich sprzedaż rozpocznie się 1 kwietnia, dodatkowo dzieci biorące udział w warsztatach zabierają pomalowane przez siebie figurki za darmo.

Do tradycyjnych atrakcji Starego Browaru w wielkanocnym czasie należą też spektakl, konkurs plastyczny dla dzieci i towarzysząca mu wystawa prac na temat zająca. W tym roku będzie to przedstawienie Ciocia Jadzia, które zostało przygotowane wspólnie z Teatrem Fuzja.

Zaraz po jego zakończeniu odbędzie się wręczenie nagród indywidualnych w konkursie plastycznym dotyczącym zająca, do którego Stary Browar zaprosił 800 przedszkolaków – dodaje Barbara Banat  – to już czwarta edycja konkursu, w którym nagrodą główną jest ponad 1,5-metrowy zając Starego Browaru.

Do tej pory zające-giganty wygrały przedszkola w Suchym Lesie, Baranowie i Czerwonaku. Wystawę tegorocznych prac konkursowych będziemy mogli zobaczyć w Atrium od 3 do 15 kwietnia.

Po raz pierwszy też 6 zajęcy o wysokości około 2 metrów wita podróżnych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Przewiduje się, że do Wielkanocy będzie to aż 100.000 osób, przylatujących i wylatujących do 22 miast w 12 krajach.

Przed Wielkanocą w Starym Browarze odbędzie się też Targ Wielkanocny, na którym będziemy mogli kupić świąteczne przysmaki, dekoracje i podarunki.

Zapraszamy także na Wolny Targ Wielkanocny, który odbędzie się na Dziedzińcu Sztuki w weekend 8-9 kwietnia.

Znaleźć tu będzie można rękodzieło jak biżuteria, ręcznie szyte zabawki, przedmioty dekoracyjne do domu i ekologiczne produkty spożywcze od lokalnych, wielkopolskich twórców i producentów – wyliczają organizatorzy Wolnego Targu – zapraszamy także na całodzienne kreatywne warsztaty dla dzieci i dorosłych, a wszystko to w pełnej energii i dobrego nastroju atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Szczegółowy program wszystkich atrakcji znajdziecie poniżej.

Zające w Starym Browarze

Wielkanocne atrakcje w Starym Browarze:

Warsztaty malowania zajęcy dla dzieci: 1-2 kwietnia i 8-9 kwietnia, godz. 10:30, 11:45, 13:00, 14:15, 15:30, 16:45; zapisy w Punkcie Informacyjnym w Pasażu, 25 marca od godz. 10:00

Spektakl teatralny dla dzieci Ciocia Jadzia (Teatr Fuzja i Empik):
Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. „Ciocia Jadzia” to ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym zobaczymy prócz tytułowej bohaterki inne barwne postaci jak Pelagia Rzepa czy Stefan Salceson i Genek Powsinoga. 8 kwietnia, godz. 12:00, Pasaż, wstęp wolny

Wolny Targ Wielkanocny: 8-9 kwietnia, godz. 11:00–19:00, Galeria na Dziedzińcu Sztuki, wstęp wolny

Targ Wielkanocny w Pasażu: produkty m.in. E. Wedel, Karpicko, Sweet & Fit, Five o’clock, 3-15 kwietnia

Wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie wielkanocnym dla przedszkoli: 3-15 kwietnia, Atrium, wstęp wolny

Sprzedaż małych zajęcy: 1 kwietnia, Punkt Informacyjny w Pasażu

Sprzedaż dużych zajęcy: 8 kwietnia, Punkt Informacyjny w Atrium i Pasażu

Zające w Starym Browarze

Użyte w artykule zdjęcia: J. Wittchen

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz