POZnań

Festyn rowerowy!

Retroweriada - Poznań 22.05.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Retroweriada odbyła się na Poznańskiej Malcie. W zlocie moli wziąć udział posiadacze rowerów wyprodukowanych do roku 1945 oraz produkcji polskiej do roku 1965. Zaprosiliszeni na zlot zostali także posiadacze rowerów wyścigowych wyprodukowanych do roku 1980. - Poznań 22.05.2016 r.

Coraz więcej osób jeździ rowerami. Ten środek transportu staje się coraz popularniejszy nie tylko podczas wypraw turystycznych, ale też jako codzienna alternatywa dla komunikacji miejskiej i samochodów. Z myślą o miłośnikach jazdy na dwóch kółkach poznańscy policjanci organizują festyn rowerowy.

Niestety popularność rowerów to także pokusa dla złodziei, którzy często kradną je z piwnic, klatek schodowych czy z ulicy. Warto zatem pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Można kupić różne zapięcia, ale kolejnym sposobem utrudniającym życie złodziei jest znakowanie roweru. Będzie ku temu okazja właśnie podczas festynu.

Podczas imprezy każdy cyklista w ramach programu Poznański rower-bezpieczny rower będzie mógł oznakować swój jednoślad – informują policjanci – serdecznie zapraszamy!

Akcja ta polega znakowaniu przez policjantów rowerów nie uszkadzając przy tym lakieru. Każdy jtaki jednoślad otrzymuje indywidualny numer i jest rejestrowany w policyjnej bazie danych. Na ramę dodatkowo naklejają nalepkę potwierdzającą, że został on zarejestrowany w Policyjnym Rejestrze Oznakowania Rowerów. Właściciel natomiast otrzymuje tzw. „dowód tożsamości roweru”, który jest dokumentem potwierdzającym tożsamość roweru oraz dane właściciela.

Cykliści, którzy zechcą przystąpić do programu muszą być pełnoletni, a osobie nieletniej dopuszcza się oznakowanie roweru pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego – podkreślają policjanci – w tym przypadku rower będzie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru.

Znakowanie rowerów przez szkiełów jest bezpłatne. Podczas festynu będzie można również dokonać przeglądu technicznego swojego jednośladu.

Na festynie rowerowym dodatkowe atrakcje zapewnią Skoda Szkoła Auto, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Urząd Miasta Poznania oraz Straż Miejska Miasta Poznania.

Zapraszamy wraz z poznańską Policją na Festyn rowerowy, który odbędzie się na terenie miasteczka rowerowego w Parku Tysiąclecia (przy ul. Warszawskiej w Poznaniu) w sobotę 25 kwietnia od 10:00 do 14:00.

Policjanci-na-rowerach-40

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz