POZnań

Miasto dla seniorów

Seniorzy  Foto: Christian Langballe

Rozpoczynają się konsultacje, których celem jest wypracowanie założeń polityki senioralnej Miasta Poznania. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy ukończyli 60 rok życia.

Cykl konsultacji z najstarszymi mieszkańcami Poznania rozpocznie się 29 marca. Odbędą się one w charakterze warsztatów, na których seniorzy będą mieli możliwość przedstawienia swoich potrzeb i oczekiwań.

Celem spotkań jest wypracowanie działań czyniących Miasto coraz bardziej przyjaznym dla najstarszych. W spotkaniach udział wezmą zarówno seniorzy jaki i przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji publicznych pracujących na rzecz seniorów – mówi Lidia Płatek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Warsztaty mają zdiagnozować najistotniejsze potrzeby, w szczególności w obszarach objętych strategicznym zarządzaniem miasta: przestrzenie publiczne i budynki; transport; mieszkalnictwo; partycypacja społeczna; partycypacja obywatelska i zatrudnienie; komunikacja i informacja; wsparcie społeczności i usługi zdrowotne.

Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do osób, którym zależy na rozwiązaniu codziennych problemów seniorów. Raport z badań posłuży do wypracowywania założeń polityki senioralnej dla miasta Poznania na lata 2017-2021.

Spotkania odbywać się będą w godz. 10:00 – 15:00, w następujących dniach i miejscach:

29 marca 2017 – Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3
30 marca 2017 – Dom Seniora na Świerczewie “Świerczewski Krąg”, ul. Grabowa 22B
31 marca 2017 – Brama Poznania, ul. Gdańska 2
4 kwietnia 2017 – Dom Kultury “Stokrotka”, ul. Cyniowa 11
5 kwietnia 2017 – Sala Biała Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17

Aby wziąc w nich udział należy się zgłosić pod nr. tel. 61 847 21 11, w godz. 8:00 – 16:00

Użyte w artykule zdjęcia: Christian Langballe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz