Kórnik

Zagłosuj na Górkę Sąsiedzką w Kamionkach

górka  Foto: sxc / Johanna Ljungblom

Do tej pory pod poznańskie, małe miejscowości i wsie często nazywane były sypialniami Poznania. Podobnie było z osiedlami. Nic się tutaj praktycznie nie działo. Od jakiegoś czasu się to zmienia dzięki radom osiedli czy aktywnym grupom mieszkańców. Jednym z takich miejsc są Kamionki. Mieszkańcy chcą tu stworzyć miejsce spotkań sąsiedzkich i walczą o bejmy w konkursie Spółdzielnia pomysłów.

W Kamionkach mieszka ponad 3.000 ludzi. To jedna z większych naszej aglomeracji. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstają miejsca, które sprzyjają integracji i wspólnym działaniom.

Jesteśmy dużą i aktywną wspólnotą – wyjaśniają pomysłodawcy Górki Sąsiedzkiej – dzięki naszym oddolnym staraniom tuż obok planowanej Górki Sąsiedzkiej znajduje się kompleks boisk, plac zabaw, mały skate park oraz wiata służąca spotkaniom sąsiedzkim.

Skąd pomysł na górkę? Najbliższa okolica nie ma naturalnych i bezpiecznie położonych wzniesień. Ze specjalnie usypanego, niewielkiego wzniesienia będą mogły korzystać całe rodziny. Zimą, gdy tylko spadnie śnieg, będzie można zjeżdżać na sankach, a latem odbywać się tutaj będą spotkania integracyjne. Górka Sąsiedzka ma być miejscem otwartym całą dobę, żywe, zaangażowane w życie wsi.

Górka Sąsiedzka walczy o bejmy w konkursie Spółdzielnia pomysłów, którego organizatorem i sponsorem jest SGB Bank. Dofinansowanie otrzymają 3 najlepsze projekty wybierze jury. Podejmując decyzję weźmie pod uwagę społeczne znaczenie realizowanej inicjatywy, włączenie lokalnej społeczności w realizację inicjatywy, liczbę odbiorców projektu, stopień zaangażowania i wykorzystania potencjału społeczności lokalnej oraz prawdopodobieństwo skutecznej realizacji.

Głosowanie internautów już trwa i choć ostateczną decyzję podejmie jury, to liczy się każdy głos, ponieważ pod obrady trafi łącznie 30 projektów, które otrzymają największe poparcie w internetowym głosowaniu. Każdy zwycięski projekt otrzyma do 10.000 złotych dofinansowania.

Środki pozyskane z konkursu będą przeznaczone głównie na zakup materiałów i transport – dodają pomysłodawcy stworzenia Górki Sąsiedzkiej – w zamierzeniu większość prac ma być wykonywana dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej.

Głosować na projekt mieszkańców Kamionek można do 7 listopada klikając tutaj. By oddać swój głos trzeba zalogować się na stronie. Każdy może oddać 1 głos dziennie, jednak nie więcej niż 10 ogółem przez cały czas trwania konkursu.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc / Johanna Ljungblom

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz