Kórnik Sport

Od zwycięstwa, do zwycięstwa kroczą piłkarki Kotwicy.

kotwica kornik - orzel wałcz  Foto: materiały prasowe

W meczy 9. kolejki II liga kobiet Kotwica Kórnik pewnie pokonała zespół Orzeł Wałcz 5:0 (2:0).

Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Jedak w niedzielnym spotkaniu młode zawodniczki, z których w dużej mierze zbudowany jest zespół z Wałcza nie mogły sobie z nami poradzić. To kolejny mecz, w którym Kotwica narzuciła swój styl gry i rywal, mimo prób, nie mógł stworzyć konstruktywnego ataku. Były momenty słabszej gry, ale nie o to chodzi, by cały mecz wyglądał pięknie. Cieszy fakt, że po sromotnej porażce z obecnym liderem w Gdańsku, odbiłyśmy się od dna i zwyciężając większość meczów, wskoczyłyśmy właśnie na trzecie miejsce w tabeli – powiedziała po meczu Aleksandra Chojnacka.

To już szósta z rzędu wygrana w lidze, i to wygrana do zera, stosunek bramek wręcz imponujący 28:0. Także Ewa Weber w kolejnym meczu strzela swoje kolejne bramki, w sumie w tym sezonie ma już na koncie 14 trafień.

W ostatniej kolejce Kórniczanki, gościły bardzo młody zespół Orzeł Wałcz, zespół młody, ale już ze sporymi umiejętnościami. Jednak w tym meczu, nie potrafiły sobie poradzić z bardzo dobrze grającymi gospodyniami z ul. Leśnej.

W 5 minucie Kasia Sikora, bardzo ładnym strzałem otworzyła wynik spotkania na 1:0. Kórniczanki miały bardzo wiele okazji na podwyższenie wyniku, ale brakowało albo szczęścia, albo precyzji albo chłodnej głowy. Jedną z takich akcji miała właśnie Kasia Sikora, 2-3 metry przed bramkę tak zwyczajnie się “zakręciła” z piłką i nie potrafiła zdobyć punktu. Do przerwy było 2:0

Po przerwie piłkarki z Wałcza trochę postraszyły, Kotwicę. W 49 minucie miało miejsce spore zamieszanie pod bramką Oli Blige. Dwie sytuacje z których Orzeł powinien coś “ustrzelić”. Na szczęście tak się nie stało.

Końcówka to już ewidentna przewaga Kotwicy. Wynik przepięknym strzałem ustaliła kapitanka Kórniczanek Nicola Majewska.

Teraz przed Kórnikiem dwa bardzo ciężkie mecze .
Wyjazd do bardzo dobrze grającej Ostrovii, oraz mecz u siebie z aspirującą do awansu Polonią Środa.

Kotwica Kórnik – Orzeł Wałcz 5:0 (2:0)

1:0 5′ Katarzyna Sikora, 2:0 42′ Ewa Weber, 3:0 52′ Martyna Boguszyńska, 4:0 85′ Ewa Weber, 5:0 90′ Nicola Majewska

Kotwica – Aleksandra Blige, Violetta Biegańska( 87′ Dominika Joppek), Nicola Majewska, Aleksandra Chojnacka, Jagoda Zielińska(69′ Patrycja Grzybkowska), Justyna Dziabaszewska, Klaudia Jaskuła(86′ Klaudia Szprync), Klaudia Jędraszyk(51′ Hanna Cerajewska), Ewa Weber, Martyna Boguszyńska, Katarzyna Sikora(62′ Małgorzata Ładniak)