Łazarz POZnań

Zagadkowa Noc w Palmiarni

Noc w Palmiarni w 2019 roku  Foto: materiały prasowe

W ostatni wakacyjny piątek Palmiarnia Poznańska zaprasza na nocne zwiedzanie w letniej odsłonie. Jedną nogą jeszcze na wakacjach, drugą powoli szykując się do powrotu do szkoły, zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat roślin z kolekcji Palmiarni.

Choć Palmiarnia cieszy się już ponad stuletnią historią, cały czas kryje w sobie wiele tajemnic. Nocą, odwiedzający, niczym prawdziwi tropiciele zagadek będą mogli odkryć sekrety miejskiej dżungli aż do godziny 2 w nocy!

Na młodszych odwiedzających czekać będzie atrakcja w postaci gry terenowej. By rozwiązać wszystkie zagadki, należy podążać za punktami, zaznaczonymi na specjalnie przygotowanej mapie. Z rozwiązania wszystkich zagadek powstanie hasło. W tropieniu tajemnic miejskiej dżungli, a także swoich ulubionych okazów, przydatne będą latarki!

Osoby dorosłe i przyrodnicy, ciekawi wyjątkowej wiedzy, będą mieli okazję rozwiązać kolejny quest, dostępny dzięki aplikacji EKO WIELKOPOLSKA. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje o najciekawszych przyrodniczo miejscach województwa wielkopolskiego oraz organizowanych przez nie wydarzeniach. Wśród nich znajduje się Palmiarnia Poznańska. Rozwiązując quest, w każdym pawilonie pojawi się jedno pytanie, na które odpowiedzi należy szukać na tabliczkach z opisami roślin

Noc w Palmiarni, piątek 28 sierpnia w godzinach od 20.00 do 02.00 w nocy (kasa czynna do 1:30).

Palmiarnia Poznańska Foto: Palmiarnia Poznańska / facebook
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz