Aglomeracja

Zabytkowym tramwajem, autobusem a może… parowozem

Maltanka  Foto:

MaltankaSzykuje się całkiem atrakcyjna majówka z MPK. W pierwszy majowy weekend MPK przygotowuje szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych pasażerów.

W dniach 1-3 maja w godzinach od 10:00 do 19:00 na Maltance kursować będzie parowóz Borsig z 1925 roku. To pierwsze kursy po zimowej przerwie inaugurujące cykliczne, organizowane co dwa tygodnie „Dni Pary”.

Bilety w cenie 3.50 ulgowy i 5 zł normalny dostępne będą w kasie na stacji początkowej przy rondzie Śródka.

W niedzielę będzie można wybrać się również na wycieczkę liniami turystycznymi 0 i 100. Na trasy wyjedzie skład zabytkowych „eNek” oraz Jelcz „ogórek”. Odjazdy z ul. Gajowej przy Starym Zoo od 13:00 do 17:00, co godzinę.

Bilety w cenie 3 zł ulgowy i 4 zł normalny dostępne będą u konduktora w pojeździe. Tego dnia polecamy również bilet rodzinny w cenie 25 zł upoważniający do przejazdu zarówno liniami turystycznymi jak i Maltanką.

Od dnia 1 maja wznowione zostaje kursowanie autobusów na linii sezonowej Z do Nowego Zoo.

Linia Z będzie obsługiwana taborem o charakterze zabytkowym (Jelcz, DAF, Ikarus – tabor wysokopodłogowy), który z pewnością uatrakcyjni podróż, dając Pasażerom możliwość przeniesienia się w dawne czasy. Odjazdy z ronda Śródka (przystanek przy kościele św. Jana Jerozolimskiego) w soboty, niedziele oraz święta w godzinach od 10.15 do 19.15. Na linii obowiązywać będzie taryfa biletowa ZTM w Poznaniu dla linii normalnych, a bilety jednorazowe na przejazd będzie można zakupić u kierowcy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz