POZnań

Za pomocą gry Ecocraft można projektować zielone fyrtle

Ecocraft  Foto: materiały prasowe

Za pomocą gry Ecocraft poznaniacy mogą projektować tereny zielone: Do zagospodarowanie jest przestrzeń Starego Zoo oraz tereny przy Szkołach Podstawowych nr 82 oraz nr 25. To element ekologicznego projektu. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku, 3 stycznia 2020 r.

Schładzanie ulic podczas fal upałów, mądre gospodarowanie wodą, poprawa jakości powietrza to wyzwania ekologiczne, przed którymi stają współczesne miasta. Za pomocą zielonej wersji gry Minecraft© mieszkańcy mogą przystosować jeden z trzech poznańskich fyrtli do zmian klimatycznych. Roślinne dachy, wodne kurtyny, ogrody deszczowe – co jeszcze w wirtualnym świecie wymyślą uczestnicy konkursu?

Inspiracji warto poszukać na stronie www.cieplodlamiast.pl/konkurs/poznan, gdzie zaprezentowano przykłady istniejących już rozwiązań na problemy współczesnych miast. Z kolei w instrukcjach zawartych na stronie można sprawdzić, jak takie zmiany w przestrzeni miasta można wdrażać w grze Ecocraft.

Prace przyjmowane są do piątku, 3 stycznia 2020 r. do godz. 15:00. Od 10 do 17 stycznia będzie trwało internetowe głosowanie mieszkańców na najciekawsze projekty. Zgłoszone do konkursu prace zostaną również ocenione przez Jury Konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 stycznia 2020 r. Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody finansowe.

Szczegółowe zasady konkursu oraz regulamin są dostępne na stronie www.cieplodlamiast.pl/poznan .

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz