POZnań

Z telefonem na egzamin

Biznes - student  Foto: materiały prasowe

Widok aplikacji "Skilly"Uczenie się przy pomocy urządzeń mobilnych nie jest już raczej niczym dziwnym. Jednak absolwenci Politechniki Poznańskiej uważają, że są w stanie przenieść naukę na smartphone’ach na nowy, wyższy poziom.

“Skilly” – tak nazywa się aplikacja mobilna, która powstała w wyniku współpracy absolwentów Politechniki Poznańskiej i Centrum Języków i Komunikacji PP. Jej zadaniem jest ułatwienie nauki do egzaminów z języków obcych. Studenci mogą pobrać przygotowaną przez lektorów bazę słów i uczyć się ich – metodą fiszek.

Sami niedawno zakończyliśmy edukację i wiemy, że będąc studentem nauka przychodzi niełatwo, ale jeszcze trudniejsze jest samo przygotowanie się do egzaminu. Stąd zrodził się projekt Skilly – pobierasz gotową listę dla swojego kierunku i uczysz się do egzaminu, używając telefonu – gdzie chcesz i kiedy chcesz. – mówi inż. Mikołaj Zygmański, jeden z twórców z aplikacji Skilly.

Warto dodać, że oprócz gotowych zestawów słów do egzaminów, z aplikacji można korzystać też podczas codziennej nauki, dodając własne słowa lub korzystając z wbudowanego tłumacza. Skilly jest bezpłatny całkowicie darmowy, do pobrania w Google Play (nazwa aplikacji “Fiszki Skilly”).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz