POZnań

Parkuj inaczej!

Niedzielny kierowca  Foto: Wildzianie

Kierowcy, dla których najważniejsza jest ich wygoda i nie zwracają uwagę na innych są prawdziwą zmorą. Utrudniają przejazd, czy parkowanie innym, często uniemożliwiają przejście czy jazdę rowerem. Zdarza się, że powodują zniszczenia. Rozpoczęła się akacja Tak nie parkuj!

Kilka dni temu opisywaliśmy bezmyślność kierowcy, który zniszczył świeżo założony kwietnik, co dokładnie widać na zdjęciu powyżej. Ma zostać za to ukarany, ale takich czy podobnych przypadków można zobaczyć więcej.

Rozpoczynamy akcję społeczną mobilizująca mieszkańców do zgłaszania źle zaparkowanych samochodów na terenie miasta Poznania – wyjaśniają organizatorzy akcji Tak nie parkuj!

Podczas pierwszego tygodnia, a więc do niedzieli 5 czerwca przyjmowane będą od mieszkańców zdjęcia samochodów pozostawionych w miejscach, w których nie powinny parkować, a więc na przykład na chodnikach, skwerach, w parkach, w przejściach, na pasach, we wjazdach, na miejscach dla niepełnosprawnych, czy na trawnikach.

Do akacji Stowarzyszenia Prawo do Miasta włączyły się Rady Osiedli Jeżyce, Stare Miasto, a także Wilda. W pierwszej kolejności zostanie określona skala źle parkujących samochodów, następnie zmobilizowani mają zostać mieszkańcy. Kolejnymi krokami podjętymi w ramach akcji będzie piętnowanie złych praktyk i wreszcie ukaranie łamiących przepisy.

Akcja, która już się rozpoczęła, potrwa do niedzieli 5 czerwca – dodają pomysłodawcy – w tym czasie spacerujemy i patrolujemy, a źle zaparkowane samochody fotografujemy.

Maile zawierające zdjęcie samochodu z z widoczną rejestracją, a także jego zdjęcie w przestrzeni, z oddali, by widoczna była lokalizacja można wysyłać na adres parkowaniewpoznaniu@wp.pl. Dodatkowo należy opisać fotografie podając datę jej wykonania, godziną, numer rejestracyjny, dokładny adres i ewentualnie dodatkowy opis sytuacji. W tytule maila należy podać położenie, a więc osiedle i adres.

Wszystkie zgłoszenia zostaną przekazane po zakończeniu akcji do Straży Miejskiej. Zdjęcia bez widocznych numerów rejestracyjnych trafią do Stowarzyszenia Prawo do Miasta i zostaną opublikowane na facebooku.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Niestety na tej ulicy jest olbrzymi problem z zaparkowaniem swojego samochodu… Klienci biedronki zamiast parkować na wyznaczonym dla nich miejscu przy biedronce zabierają miejca mieszkańcom, bo jest im tak wygodniej!!!

  • A gdzie zachowane 1,5 metra na chodniku dla pieszych – mandat + punkty karne