Szamotuły

Z seniorami o ich bezpieczeństwie

Seniorzy  Foto: sxc

Seniorzy stają się ostatnio celem oszustów, którzy stosując różne sztuczki czyhają na ich bejmy. Są też często ofiarami wypadków na drogach. O zagrożeniach jakie mogą spotkać osoby starsze w codziennym życiu rozmawiali z mieszkańcami Ostroroga policjanci z Szamotuł.

Zależy nam, aby seniorzy byli świadomi tego, iż oszuści często chcą wykorzystać ich dobroduszność, przez co osoby starsze narażają się na utratę pieniędzy, które często oszczędzali przez większość swojego życia – wyjaśniali organizatorzy spotkania – znane metody działania oszustów poparto przykładami z terenu powiatu szamotulskiego.

Podczas sierż. sztab. Sandra Chuda omówiła m. in. metodę działania oszustów na wnuczka, na kolegę, na pracowników instytucji, na policjanta, na pracownika pogotowia ratunkowego, na domokrążcę itd. Zwrócono też uwagę, aby w nie dać się oszukać fałszywym wolontariuszom. Podkreślano, by nie wpuszczać do domów obcych osób.

Kolejnym punktem spotkania było bezpieczeństwo na drodze – dodają organizatorzy – st. post. Filip Paciura przypomniał o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania pieszych oraz rowerzystów, a by seniorzy byli bardziej widoczni, otrzymali od funkcjonariuszy odblaskowe opaski.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania dostali również poradniki Bezpieczne życie seniorów. Dzięki temu będą oni mięli pod ręką wiele przydatnych wskazówek.

policjant z poradnikami

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz