Aglomeracja POZnań

Z podstawówki na uniwersytet

nauka online laptop uczeń  Foto: Annie Spratt

Uczniowie szkół podstawowych mogą uczestniczyć w wykładach online z ekonomii, ekologii czy zarządzania. Na zajęcia zapraszają wykładowcy poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

W ramach 6 spotkań wykładowcy akademiccy i praktycy biznesu przekażą wiedzę o tym, jak tworzyć kampanie reklamowe i  strategie zarządzania, uczestnicy dowiedzą się, jakie są funkcje pieniądza i jak można zwiększyć posiadany kapitał – wyjaśnia Krzysztof Skrzypek Uniwersytetu Ekonomicznego – poziom dostosowany jest do wieku dzieci, a same zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej w formie angażujących ćwiczeń.

Dodaje, że takie zajęcia to doskonała okazja, by uczniowie wcieliły się w rolę inwestorów, twórców kampanii reklamowych i przedsiębiorców.

Rodzice, nauczyciele i opiekunowie mogą uczestniczyć w wykładach z psychologii i ekonomii. Uczelnia przygotowała z myślą o nich 6 spotkań pomagających w wyzwoleniu potencjału intelektualnego dzieci, wsparciu ich w radzeniu sobie z problemami typowymi dla wieku dojrzewania, konfliktami w szkole.

Część ekonomiczna skupi się na ciekawych przypadkach biznesowych i zarządzaniu budżetem domowym – zachęca Krzysztof Skrzypek – zajęcia są nieodpłatne i odbywają się popołudniami.

Uczniowie z klas 5-6 (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy) mogą zapisywać się online klikając tutaj: a z klas 7, 8 klikając tutaj. (Akademia Młodego Ekonomisty).

Użyte w artykule zdjęcia: Annie Spratt

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz