POZnań

Z okazji Dnia Kobiet – do browaru

Kobiety w browarze  Foto: KP

To będzie pracowity Dzień Kobiet dla studentek kierunków technicznych poznańskich uczelni. Poznański Browar przygotował dla nich specjalne spotkanie, podczas którego zaprezentuje specyfikę pracy w branży piwowarskiej.

Kobiety w browarze Foto: KPW ostatnich latach wiele stereotypów dotyczących kobiet straciło na aktualności, jednak łatwo zauważyć, że w niektórych branżach kobiety wciąż stanowią mniejszość, i nie wynika to bynajmniej z braku wiedzy czy umiejętności. Często winne jest przekonanie, że w dziedzinach uważanych za typowo męskie płeć piękna radzi sobie gorzej. Poza tym kobiety czasem po prostu nie wierzą we własne siły, nie są świadome, że mogą aplikować na pewne stanowiska, albo wiedzą o niektórych branżach czy zawodach na tyle mało, że nie wydają im się one atrakcyjne. Odpowiedzią na to jest akcja „Panie na browar” organizowana przez poznańskich piwowarów.

– Chcemy zachęcić ambitne i zdolne studentki oraz absolwentki kierunków technicznych, by podejmowały pracę w branży piwowarskiej, szczególnie w obszarach, w których wciąż mamy mniej pań – takich jak produkcja, sprzedaż czy logistyka. Nic nie przekona do tego lepiej niż zobaczenie tej pracy na własne oczy – mówi Agata Lubiatowska-Henkiel, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej.

Uczestniczki „drzwi otwartych” będą miały szansę dowiedzieć się, jak wygląda praca w browarze, sprawdzić, na czym polega panel sensoryczny, wziąć udział w grze szkoleniowej, a także porozmawiać o roli kobiet w biznesie. W programie przewidziano spotkania z reprezentantkami różnych działów Kompanii Piwowarskiej, które przedstawią swoje ścieżki kariery, jak również podzielą się osobistymi doświadczeniami. Ponadto panie będą mogły zapoznać się z ofertą praktyk letnich i programów stażowych.

Na wszelkie pytania browarnicy odpowiedzą 5 marca w godz. 11.00-15.30. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać swoje CV na adres rekrutacja@kp.sabmiller.com, w tytule wpisując Dzień otwarty w browarze. Warto się pośpieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona

Kobiety w browarze (2) Foto: KP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz