POZnań

Zmiany na linii 69

zmiana trasy linia 69  Foto: ZTM

Z początkiem marca zmieniony zostanie przebieg trasy linii nr 69. Korekta dotyczy odcinka trasy przez centrum, co ma zapewnić lepszą obsługę komunikacyjną m.in. Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz pobliskiego akademika.

Autobusy jadące od strony osiedla Kopernika w kierunku os. Łokietka będą pokonywać dłuższy odcinek al. Niepodległości. Nie będą, jak obecnie, skręcać z al. Niepodległości (przez ul. Libelta) do ul. Pułaskiego, lecz pojadą przez Niepodległości, aż do ul. Przepadek. Po drodze będą się zatrzymywać na dodatkowym (w porównaniu do obecnej trasy) przystanku „Polonez”. Dalej autobusy linii nr 69 pojadą dotychczasową trasą.

Autobusy jadące od os. Łokietka, zamiast jak dziś – kursować z ul. ks. Mieszka I przez ul. Pułaskiego w rejon Mostu Teatralnego, pojadą przez ul. Przepadek do al. Niepodległości. Za przystankami „Polonez” i „Libelta” będą skręcać z al. Niepodległości w ul. Libelta, skąd pojadą swoją stałą trasą (przez ul. Roosevelta) w kierunku śródmieścia. W związku z powyższym autobus 69 nie będzie się zatrzymywał na przystanku „Wielkopolska”.

Wprowadzane na stale zmiany w przebiegu trasy linii nr 69 zapewnią m.in. lepszą obsługę komunikacyjną Wydziału Prawa i Administracji UAM, akademika Polonez, a wkrótce również nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

zmiana trasy linia 69 Foto: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz