Jeżyce

Wywrotką do lasu

Wywrotką do lasu - nielegale śmieci  Foto: Straż Miejska

Podczas patrolu w okolicach ul. Kierskiej strażnicy miejscy zauważyli ciężarówkę wjeżdżającą do lasu. Pojazd doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnego wysypiska śmieci.

Wywrotką do lasu - nielegale śmieci

Okazało się, że kierowca wycofał pojazd do skraju drzew i wysypał kilka ton ziemi wymieszanej z gruzem i innymi odpadami. Cały ładunek zsunął się po skarpie naturalnego uskoku niszcząc wszelką roślinność oraz zmieniając rzędne ukształtowania terenu – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Kierowca poproszony o wyjaśnienie tej sprawy oświadczył, że przyjechał tutaj z pobliskiej budowy i na polecenie kierownika wysypał zawartość wywrotki.Za ten czyn strażnicy ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

Jednak mandat nie kończy tej sprawy. Jak się okazało to nie była pierwsza wywrotka z ziemią i gruzem jaka tam została opróżniona.

Zebrane informacje przekażemy zarówno do Wydziału Ochrony Środowiska UMP jak i do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Nastąpiła zmiana ukształtowania terenu przez nawiezienie dużych mas ziemi, zniszczone zostały krzewy i drzewa a na terenie budowy wskazanej przez kierowcę prawdopodobnie wytwarzane odpady nie są ewidencjonowane i trafiają do lasów.

Wywrotką do lasu – nielegale śmieci

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz