Aglomeracja

Wywrotka, czyli poznanianka potrafi

Gra Wywrotka  Foto: polakpotrafi.pl

Gra Wywrotka Foto: polakpotrafi.plNazywam się Blanka, jestem studentką wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kiedy pamiętam tworzę z dziećmi i dla dzieci – dlatego właśnie powstała “Wywrotka” gra edukacyjno strategiczna. – Tak zaczyna się opis ciekawej gry, która powstała w Poznaniu.

Jest to gra dla dwóch osób gdzie każdy gracz ma pięć pionków – cztery mniejsze które odpowiadają za pytania łatwe, oraz większy przypisany do kart o wyższym stopniu trudności. Gracz sam wybiera którym pionkiem chce ruszyć do przodu, następnie losuje pytanie i rzuca kostką , jeżeli odpowie dobrze rusza do przodu. Jeżeli zaś odpowie źle cofa się o ilość oczek na kostce do tyłu lub w przypadku nie rozpoczęcia jeszcze gry zostaje w tym samym miejscu. Wygrywa ten, komu uda się przeważyć planszę na stronę przeciwnika.

Blanka poszukuje osób, które wspomogą powstanie tej gry. Na razie istnieje tylko jeden egzemplarz Wywrotki. Zależy mi na tym aby gra była używana do celów edukacyjnych. Chciałabym wyprodukować więcej sztuk – abym mogła korzystać z niej podczas moich warsztatów. – pisze autorka. Często działam w ramach wolontariatu gdzie gra byłaby idealną atrakcją dla dzieci, pieniądze przeznaczę na udoskonalenie gry np. dodatkowy zakres pytań do czego będę potrzebowała specjalistów z tej dziedziny. Chcę również stworzyć stronę poświęconą temu produktowi, a dzięki moim warsztatom może ktoś zauważy produkt i będzie chciał rozpocząć produkcję.

Nie trzeba wcale worka pieniędzy, żeby pomóc autorce rozwinąć grę. Wszystko za sprawą portalu polakpotrafi.pl w którym każdy może pomóc rozwijać projekty nawet drobną sumą. Więcej na temat projektu “Wywrotka” znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz