K U L T U R A

Wysyp Smerfów! Uważajcie w niedzielę!

Parady smerfów organizowane były do tej pory w Nowym Jorku, w Chicago, w Madrycie. Teraz nadszedł czas na Poznań! W najbliższą niedzielę będzie można spotkać się i zrobić wspólne zdjęcie z Papą Smerfem, Smerfetką albo Smerfusiem. Gargamel nie został zaproszony!

Ideą parady jest zachęcenie do wspólnej, letniej zabawy całych rodzin, zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie – zapowiadają organizatorzy. – Zabawa połączona będzie np. z nauką tańca Smerfów. W otoczeniu tych sympatycznych, niebieskich stworzeń każdy z uczestników będzie mógł przenieść się w niezwykle bajkowy, przyjazny świat Peyo.

smerfy1

Parada organizowana jest w związku z polską premierą filmu “Smerfy”. Parada rozpocznie się o godz. 11.30 na placu Wolności, od powitania i zachęcenia do zabawy zgromadzonych uczestników. Następnie, przy dźwiękach smerfowej muzyki, przejdzie na Stary Rynek i ul. Półwiejską do Starego Browaru.

Paradę otwierać będzie ośmiu tancerzy, za nimi jechać będzie, specjalnie stworzona na tę okoliczność, platforma, na której oprócz animatora zagrzewającego do zabawy będą trzy postacie Smerfów. Platforma ma prawie 3 metry szerokości i 7 metrów długości. W ruch wprawi ją osobliwe, stylizowane na nowojorską taksówkę auto. Jest to bezpośrednie nawiązanie do filmu, którego akcja toczy się właśnie w tym mieście.

Paradę zamykać będzie wyjątkowa atrakcja. Będą to trzy balony helowe w postaci Papy Smerfa, Smerfetki i Smerfusia (długość 8 m, wysokość 3,6 m, szerokość przy rozłożonych rękach 5,8 m). Będą one szybować kilka metrów nad ziemią.
Podczas trwania parady hostessy rozdawać będą gazety filmowe.

W wydawnictwie tym obdarowani znajdą ciekawe gry i zabawy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników. Ostatnim elementem parady, która powinna trwać ok. 3 godziny, będą m.in. konkursy, zabawy oraz nauka tańca Smerfów. Nie zabraknie też czasu na robienie zdjęć w towarzystwie głównych bohaterów filmu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz