Sport

Wysoka pływacka forma studentów

Termy - basen  Foto: facebook

Pierwszy dzień Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu rozgrywanych na basenach sportowych Term Maltańskich obfitował w dobre wyniki. Studencki pokazali wysoką formę, a niektóre rezultaty były znakomite.

Termy - basen Foto: facebookPodczas pierwszego dnia Mistrzostw rozegrano 10 finałów, w tym wyścigi sztafetowe na 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Zawodnicy prezentowali dobrą dyspozycję i w większości konkurencji były dobre rezultaty. Na tle pozostałych zawodników znakomicie zaprezentował się Tomasz Polewka. Rekordzista Polski na 50 m stylem grzbietowym okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Zawodnik AWF Katowice pobił rywali o prawie 2 sekundy uzyskując czas 52.27.

W pierwszym dniu najlepsi okazali się studenci z Krakowa. Klasą samą dla siebie był Maciej Hołub. Na 100 metrów stylem klasycznym zabrakło mu sekundy, żeby zejść poniżej minuty. Niemniej 1:00.01 to jeden z najlepszych rezultatów pierwszego dnia. Druga reprezentantka AWF Kraków Katarzyna Górniak łatwo pokonała rywalki na 100 metrów stylem grzbietowym. Z kolei Anna Kawecka z AGH Kraków zdeklasowała rywalki na 100 metrów stylem dowolnym. W sztafetach 4 x 50 metrów stylem dowolnym najlepsze okazały się studentki AGH Kraków i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego.

KS Waterpolo Poznań - UKPW Warszawa - Termy Maltańskie 13.01.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W niedzielę, na basenach sportowych Term Maltańskich studenci rywalizują w 10 konkurencjach. Eliminacje wystartowały o godzinie 9:00. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 19:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz