Sport

Wyścigi samochodowe – drugie starcie!

Wyścigi samochodowe na Torze Poznań - Poznań 13-15.06.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Po lipcowej, mocno opóźnionej inauguracji sezonu, do sportowej rywalizacji wracają kierowcy wyścigowi. W piątek i sobotę 28 oraz 29 sierpnia 2020 roku, na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, odbędzie się 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. runda Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 3. i 4. runda Mistrzostw Polski OMM Super S Cup oraz 2. runda Mistrzostw Polski Endurance.

Tak jak poprzednie zawody, także zbliżające się wyścigi odbywać się będą zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi. To wszystko dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, osób towarzyszących i organizatorów oraz skutecznego przeprowadzenia zawodów. Podczas nadchodzących wyścigów nie zabraknie kierowców, którzy podczas inauguracyjnej rundy odgrywali czołowe role. W rywalizacji Mini Cooper’ów sporą przewagę wypracował sobie Bartosz Alejski, ale to nie znaczy, że teraz będzie podobnie. O zwycięstwie myślą bowiem inni zawodnicy Automobilklubu Wielkopolski – Adam Dębicki, Robert Boruszak, Tomasz Pawlaczyk czy Adrian Lewandowski.

Z kolei wśród najmocniejszych aut w Mistrzostwach Polski w D4 +3500, o kolejne zwycięstwa powalczy z pewnością Mariusz Miękoś, który wygrał dwie poprzednie rundy. W D4 3500 liderką jest Małgorzata Rdest z przewagą tylko trzech punktów nad Łukaszem Stolarczykiem. Interesująco będzie też w DN 1 Kia Picanto, w której rywalizują młodzi kierowcy: Nikodem Wierzbicki, Filip Zagórski, Piotr Ławski czy Alan Czyż. Emocji nie zabraknie w DN 2, w której walczyć będą m.in.: Przemysław Kaźmierczak, Mateusz Ciesiółka, Michał Ghany, czy Grzegorz Jakubiak.

Nad wyraz wyrówna była walka w dwóch grupach Maluchów. O kolejne punkty w rywalizacji powalczą Marek Kurzętkowski i Jacek Chojnacki oraz Jakub Sykucki i Mirosław Janduła. W DN 4 Toyota Racing Cup w pierwszych wyścigach triumfował Bartłomiej Czwartosz. W kolejnych zawodach szyki będą chcieli mu pomieszać Aleksander Szandrowski czy Dawid Czarnik.

Tradycyjnie interesująco zapowiada się rywalizacja w 318 IS Cup PL. W pierwszych zawodach dominowali Artur i Marcin Lempertowie, ale równie dobrze spisali się Karol Wyka i Michał Całek. Wielu zawodników poszczególnych klas wystartuje także w drugiej rundzie Mistrzostw Polski Endurance, czyli w wyścigu dwugodzinnym.

W piątek 28 sierpnia o godz. 9.30 rozpoczną się kwalifikacje, natomiast o godz. 13.00 rozpoczną się wyścigi w poszczególnych klasach i potrwają do godz. 18.00.

W sobotę 29 sierpnia od godz. 9.00 kwalifikacje, a od godz. 10.30 wyścigi, a zawody zakończy wyścigi dwugodzinny, który rozpocznie się o godz. 15.30.

źródło: http://www.aw.poznan.pl/

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz