POZnań

Wyniki testów na koronawirusa w mobilnym punkcie

Mobilny punkt  Foto: UMP

Przez 3 dni, gdy funkcjonował w Poznaniu mobilny punkt wymazów, badaniom poddało się 745 poznaniaków. Do tej pory tylko jeden test miał wynik pozytywny. 

Punkt działał na parkingu przy stadionie na ul. Bułgarskiej od 8 do 10 czerwca. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy sanepidu codziennie pobierali wymazy od ponad 200 osób. Największe kolejki ustawiały się w środę, kiedy to zebrano próbki od ponad 260 osób. 

Zabezpieczone próbki pojechały do laboratorium, gdzie zostały poddane genetycznym testom na obecność koronawirusa. Do poznańskiego sanepidu spłynęła już większość wyników. Jedyny pozytywny do tej pory wynik badania pochodził od osoby, która już wcześniej, przed wymazem, przebywała w izolacji. 

To dobry wynik, oznacza, że sytuacja w stolicy Wielkopolski i w powiecie poznańskim jest pod kontrolą i jest skutecznie monitorowana przez służby sanitarne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – przekonuje Witold Draber, dyrektor PSSE w Poznaniu – cały czas jednak należy przestrzegać zasad higieny i stosować się do wytycznych sanitarnych.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz