POZnań

WyMYŚLamy świat – Zygzaki zapraszają

Książka  Foto: Jonas Jacobsson

Festiwal Zygzaków odbędzie się w Brick4Kidz w Poznaniu w piątek, 1 października. To pierwsza edycja tego wydarzenia.

Festiwal Zygzaków skierowany jest dla młodszych oraz starszych czytelników. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty, spotkania zarówno offline jak online.

W programie:
“Możesz na mnie liczyć” warsztaty dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunami
ul. Sienkiewicza 8, Poznań – Brick4Kidz, godzina 17:00

Oto prawdziwe wyzwanie dla naszej wyobraźni! Poszukamy razem brył, paraboli i fraktali, a potem zrobimy z nich niezwykłe stwory (a nawet potwory!). Będziemy mierzyć, liczyć, układać, rysować i słuchać opowiadanych historii. I dowiemy się, na ile sposobów można oglądać świat!Warsztaty są inspirowane książką Miguela Tanco pt. „Możesz na mnie liczyć”, która zaprasza do pierwszych matematycznych przygód i odkrywania dziecięcych pasji.


Prowadzenie: Aneta Cruz-Kąciak, redaktorka prowadząca Zygzaki, opowiadaczka historii. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy online.

“Genialny Eksperyment” warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat
ul. Sienkiewicza 8, Poznań – Brick4Kidz, godzina 18:15

Genialny eksperyment to nazwa pierwszej części przygód Max Einstein, czyli najinteligentniejszej dziewczynki na świecie, która musi stawić czoło chciwej korporacji i ocalić świat. Jej przygody stały się inspiracją do stworzenia warsztatów dla dzieci w wieku 8–12 lat. Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w laborantów, którzy będą odkrywać tajemnice przyrody przez indywidualnie wykonywanie eksperymentów bazujących na zjawiskach fizycznych oraz reakcjach chemicznych, pod czujnym okiem profesjonalistów.

Prowadzenie: Grupa Laboraki
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy online.

Spotkanie Autorskie z Miguelem Tanco – wydarzenie online
Facebook’owy profil Zygzaków , godzina 19:00

Miguel Tanco to hiszpański nauczyciel, ilustrator oraz autor książek dla dzieci, znany na całym świecie ze swojej charakterystycznej kreski i prostych historii, które potrafią zafascynować każdego czytelnika. “Możesz na mnie liczyć” to najnowszy tytuł autora, jednocześnie debiutujący na Polskim rynku literatury dziecięcej.

Spotkanie będzie retransmisją rozmowy autora z Anetą Cruz-Kąciak, redaktorką prowadzącą Zygzaki.

Festiwal Zygzaków – wyMYŚLamy świat! Wydarzenia offline i online

Sienkiewicza 8, Poznań – Brick4Kidz
piątek, 1 października

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy online.

Użyte w artykule zdjęcia: Jonas Jacobsson

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz