POZnań

Wybierz najlepszego motorniczego!

tramwaj panorama  Foto: lepszyPOZNAN

W Poznaniu pracuje aż 502 motorniczych. Do walki o tytuł najlepszego motorniczego roku stanie tym razem 64 kandydatów. Wśród nich jest aż 11 pań.

tramwaj panorama Foto: lepszyPOZNAN

Konkurs, który wyłoni najlepszego motorniczego jest organizowany przez MPK już po raz czwarty. Podczas pierwszego etapu wszyscy kandydaci będą musieli rozwiązać testy z zakresu prawa o ruchu drogowym, znajomości przepisów BHP, instrukcji służbowej dla motorniczych zasad organizacji czasu pracy, a także zasad udzielania pierwszej pomocy. Do kolejnego etapu przejdzie najlepsza dwudziestka.

Najważniejszy etap konkursu rozegra się w maju. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie będą dyskretnie monitorowane podczas pracy przez niezależnie od siebie działające zespoły. Oceniana będzie między innymi płynność jazdy, przestrzeganie przepisów, obsługa przystanków, kultura osobista i stosunek do pasażerów.

Równolegle odbywać się będzie plebiscyt pasażerów, którzy będą mogli wybierać swojego faworyta wysyłając e-mail lub sms.

Dzięki temu ten konkurs to nie jest współzawodnictwo zakładowe tylko turniej, który ma szeroki zasięg społeczny. Chodzi w nim nie tylko o doskonalenie umiejętności zawodowych, podnoszenie kwalifikacji, prowadzących nasze tramwaje, ale przede wszystkim o kształtowanie nawyków działań poprawiających bezpieczeństwo jazdy i zapewniających jak najwyższą jakość miejskiej komunikacji przejawiającą się również w codziennych kontaktach naszych pracowników z pasażerami – mówi Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych w poznańskim MPK.

Wśród kandydatów są ludzie nietuzinkowi, dla niektórych to praca stanowi największą życiową pasję – mówi Iwona Gajdzińska z MPK. Przykładem może być motornicza, która z miłości do tramwajów porzuciła profesję pielęgniarki. Inni oprócz pracy realizują się jako sportowcy, miłośnicy wędkarstwa i komputerów, modelarze czy honorowi krwiodawcy. W tym roku o tytuł najlepszego motorniczego powalczy między innymi matka z synem.

Pasażerowie będą mogli głosować na swojego ulubieńca w maju. Ich faworyta i najlepszego motorniczego 2011 roku poznamy 11 czerwca podczas wielkiego finału.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz