POZnań

Wszystkie kejtry na Cytadelę!

Dog Chow Disc Cup 2013 - Poznań 23.06.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Małe, duże, rasowe czy kundelki – wszystkie kejtry powinny pojawić się na wydarzeniu, podczas którego to one będą głównymi bohaterami. Zapraszamy na Kejtrówkę w sobotę i niedzielę.

Wydarzenie to po raz pierwszy została zorganizowana dokładnie 10 lat temu, w 2013 roku. Tym razem w zawodach uczestniczyć będzie 350 psów, które będą walczyły o tytuły w 16 konkurencjach. 

Impreza ta skierowana jest głównie do właścicieli i miłośników psów – podkreślał Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta – to piknik przede wszystkim edukacyjny, więc będzie się można dowiedzieć wielu rzeczy, które przydadzą się wszystkim właścicielom czworonogów: będą porady weterynaryjne, kynologiczne czy adopcyjne.

Podczas tej dwudniowej imprezy będziemy mogli uczestniczyć m. in. w pokazach psów policyjnych, ratowniczych z OSP, psa przewodnika, czy psich zaprzęgów. Będą także ciekawe prelekcje, podczas których poznamy bliżej jak funkcjonuje schronisko dla zwierząt, poznamy różne rasy kejtrów, albo poznamy odpowiedź na pytanie, czy kleszcze są rzeczywiście takie straszne jak je malują.

Swoje stoisko będzie miało poznańskie Schronisko dla zwierząt, w którym jego pracownicy będą zachęcać do aktualizacji danych rejestrowych poznańskich kejtrów i ich właścicieli oraz do odpowiedzialnej adopcji. Dla tych, którzy adoptowali już zwierzę ze schroniska i z nim odwiedzą imprezę, przewidziane są bandamki.

Najwięcej chyba jednak emocji wzbudzać będą zawody latających psów, które są połączeniem rywalizacji z zabawą z wykorzystaniem frisbee. Dogfrisbee to  jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mająca rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga powietrznych akrobacji. O tytuły mistrzowskie walczyć będą czworonogi z całej Polski i z zagranicy, a zawodnicy wystartują w 4 konkurencjach.

Pierwsza z nich – ThrowNGo – polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku, kolejna – Freestyle – to najbardziej widowiskowa forma dogfrisbee, czyli pokazy w stylu wolnym, które prezentowane są do wybranej przez zawodnika muzyki. Dodatkowych emocji dostarczą dyscypliny Frizgility oraz Time Warp. 

Na Kejtrówkę zapraszamy na polanę pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli w sobotę i niedzielę (20-21.05). Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Pobierz szczegółowy harmonogram tegorocznej Kejtrówki klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, KWP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz