POZnań

Jedyna taka noc – Noc Muzeów

Noc Muzeów 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Przed nami najbardziej wyczekiwana noc w roku! W sobotę, 20 maja odbędzie się Noc Muzeów, w czasie której swoje drzwi otworzy aż 75 placówek z Poznania i Wielkopolski.

Na zwiedzających czeka 200 wydarzeń – wystaw, spotkań, pokazów, warsztatów, koncertów i innych atrakcji, które przygotowały muzea, galerie oraz inne instytucje (np. teatry, biblioteki, uniwersytet artystyczny, zoo, akademia muzyczna, centra kulturalno-oświatowe, klasztor). 

W związku z bardzo dużą liczbą instytucji biorących udział w wydarzeniu, warto sprawdzić program Nocy Muzeów i wytypować własną ścieżkę zwiedzania. Na stronie www.nocmuzeow.poznan.pl – każda placówka ma swoją zakładkę, w której szczegółowo opisany jest jej program, adres, godziny otwarcia i inne informacje związane z nocnym zwiedzaniem.

Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 17:00, a kończy około 1:00 w nocy. Większość miejsc jest dostępna do zwiedzania bezpłatnie, reszta za symboliczną opłatą.

W trakcie Nocy Muzeów będzie można kupić uszytą specjalnie na tę okazję torbę, która przeniesie nas w czasie do lat 90-tych, gdy na ulicach królował kresz i ortalion. Czarne, bardzo pojemne torby z magentową metką dostępne będą od 20 maja w Kasie Kina Muza oraz Muzeum Narodowym w Poznaniu.

W punktach biorących udział w Nocy Muzeów, będą czekać również przygotowane specjalnie na tę okazję naklejki (odblaskowe i luminescencyjne) oraz pocztówki z tegoroczną identyfikacją, którą przygotowała ilustratorka Ola Szmida. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz