Piątkowo Winogrady

Wraki znikają z ulic… tym razem na Winogradach

Usuwanie wraków na Winogradach  Foto: Straż Miejska

Usuwanie wraków na Winogradach Foto: Straż MiejskaW ubiegłym roku strażnicy doprowadzili do usunięcia 631 wraków. Najwięcej, bo aż 222 wraki usunięto z terenu Piątkowa, 137 z terenu Nowego Miasta i 135 z Wildy, natomiast z terenu Winograd 27. Piątkowskie osiedla coraz bardziej pomagają Strażnikom Miejskim obejmując strefami zamieszkania kolejne obszary co pozwala na skuteczne zajęcie się wrakami.

Na terenie Piątkowa w zdecydowanej większości układ komunikacyjny zbudowany jest w oparciu o drogi wewnętrzne, objęte strefami zamieszkania bądź strefami ruchu. Takie rozwiązania, w połączeniu z aktywnością zarządców na tych drogach (parkingi i jezdnie itp.), umożliwiają strażnikom skuteczną walkę z problemem blokowania miejsc parkingowych przez pojazdy nieużywane.

W ubiegłym roku dokonano przeglądu oznakowania pionowego i poziomego na terenie osiedli Wichrowe Wzgórza, Przyjaźni, Zwycięstwa, Kosmonautów oraz Pod Lipami. Administratorzy wprowadzili sporo zmian poprawiających nie tylko czytelność zastosowanych rozwiązań ale również przepustowość ciągów komunikacyjnych. Dużą uwagę zwrócono na prawidłowe oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych tak, by móc skutecznie reagować na przypadki nieuprawnionego zajmowania tych miejsc.

W tym roku strażnicy z Winograd bardziej skupią się na przeglądzie samochodów stojących na osiedlowych parkingach w celu wyeliminowania tych nieużywanych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz