Luboń

Wraki znikają z ulic Lubonia

Wrak na ulicy Sarmackiej  Foto: Straż Miejska

80 wraków usunęła Straż Miejska Miasta Lubonia z ulic i placów tego miasta. To efekt drugiego etapu usuwania pojazdów, który właśnie dobiega końca.

W ramach akcji Parkuj z głową odzyskaliśmy kolejne miejsca parkingowe dla naszych mieszkańców – informuje Łukasz Kołacz ze Straży Miejskiej Miasta Lubonia – wiele z pojazdów stwarzało realne niebezpieczeństwo poprzez wystające ostre elementy, ograniczenie widoczności lub wyciek płynów eksploatacyjnych do gleby.

W ostatnim czasie Straż Miejska usunęła, bądź przekonała do usunięcia przez właściciela 80 pojazdów, które uznane zostały za wraki. W najbliższym czasie jeszcze dwa pojazdy opuszczą zajmowane miejsca.

Jak podkreślają strażnicy miejscy w wielu miejscach stoją jeszcze takie pojazdy, dlatego obecnie przygotowywana jest lista miejsc i pojazdów do usunięcia na 2022 rok.

Od zlokalizowania pojazdu do ustalenia właściciela, a w efekcie do usunięcia pojazdu, posiadającego znamiona wraku z przestrzeni publicznej to często kilka tygodni działań weryfikacyjnych i ustaleń, dlatego dziękujemy mieszkańcom za wszelkie informacje, które pomagają nam w prowadzeniu tych czynności – wyjaśnia Łukasz Kołcz.

Akcja usuwania wraków prowadzona jest Straż Miejską Miasta Lubonia od stycznia 2020 roku. Do dzisiaj udało się usunąć aż 157 wraków.

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz