Luboń

Jadłodzielnia powstanie w Luboniu

Zaprawy  Foto: Aysegul Yahsi

Kolejna Jadłodzielnia w naszej metropolii powstanie wkrótce w Luboniu. Będziemy mogli z niej korzystać w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jadłodzielnia w Luboniu będzie miejscem, w którym każdy będzie mógł podzielić się lub poczęstować jedzeniem – przekonują samorządowcy z UM – chodzi o żywność, która zostaje po świętach, imprezach, a także taka, której kończy się termin ważności, a wiadomo, że nie zostanie zjedzona. 

W budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Źródlanej 1, gdzie powstanie Jadłodzielnia, działa już punkt wydawania odzieży. Korzysta z niego sporo mieszkańców. Teraz miejsce to będzie z pewnością cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem.

Do Jadłodzielni wchodzić będziemy przez osobne wejście na tyłach budynku. Będzie tutaj szafa chłodnicza i regały. O porządek tego miejsca będzie dbał pracownik MOPS-u. 

Przedsięwzięciu przyświeca idea uratowania jedzenia przed marnotrawieniem – dodają samorządowcy – bardzo ważny jest również aspekt psychologiczny, społeczny i moralny, dzielenie się czymś, co nam nie jest już potrzebne, powinno stać się naturalnym odruchem człowieka. 

Na stworzenie Jadłodzielni Miasto Luboń otrzymało dotację w wysokości 6.280 złotych.  

Użyte w artykule zdjęcia: Aysegul Yahsi

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz