Sport

Wraca Poznań Open

Goncalo Oliveira (POR) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 20  Foto: Pawel Rychter
Goncalo Oliveira (POR) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 2017 - 20.07.2017 r.

Poznański Park Tenisowy Olimpia znów stanie się areną tenisowych zmagań na światowym poziomie. Challenger ATP Poznań Open wraca po rocznej nieobecności w nowym terminie. Kibice już mogą zaznaczyć w kalendarzach datę od 26 lipca do 1 sierpnia.

To w ostatnim tygodniu lipca odbędzie się kolejna edycja imprezy na Golęcinie. Wracamy w ten sposób „na chwilę” do lipcowego terminu, bo przez wiele lat tenisowa rywalizacja w Poznaniu toczyła się w drugim tygodniu lipca. W 2018 roku impreza przeniesiona została na początek czerwca, ale teraz nastąpiło przesunięcie o półtora miesiąca z prostego powodu – tenisowa karuzela dopiero rozkręca się po pandemii koronawirusa. To ona stanęła na przeszkodzie w rozegraniu Poznań Open rok temu. Lockdown sprawił, że wszystkie obiekty sportowe zostały czasowo zamknięte, a wprowadzone ograniczenia spowodowały, że nie było możliwości zorganizowania międzynarodowej imprezy.

Precyzyjnie zaplanowany kalendarz ATP w jednym momencie rozsypał się niczym domek z kart. Teraz jednak powoli wracamy do normalności.

Zapraszamy bardzo serdecznie do Parku Tenisowego Olimpia od 26 lipca do 1 sierpnia. To będzie w ogóle tenisowy lipiec w Polsce, bo wcześniej (od 17 do 25) odbędzie się turniej WTA 250 w Gdyni. W trakcie poznańskiej imprezy odbywać się będą igrzyska olimpijskie w Tokio, ale nie ma wątpliwości, że sesje popołudniowe oraz wieczorne nie powinny kolidować z rywalizacją o medale w dalekiej Japonii.

Pula nagród w tym roku wynosi dokładnie 66 640 euro, zwycięzca otrzyma z tego 9 200 euro, a także dorzuci 90 punktów do rankingu ATP. W turnieju głównym pojawi się 32 zawodników, a w eliminacjach – 16, będą oni rywalizowali w niedzielę 25 lipca o cztery miejsca w głównej drabince, która ruszy następnego dnia.

Challenger na poznańskim Golęcinie odbywa się od 1992 roku, do tej pory było 25 edycji. Przerwa była zaledwie dwa razy: w latach 2001-2003, a także dwanaście miesięcy temu, kiedy to trzeba było odwołać rywalizację z powodu pandemii Covid-19. Od 2012 roku turniej jest rozgrywany pod nazwą Poznań Open i w tym roku ponownie Partnerem Tytularnym imprezy jest Miasto Poznań. Poznański challenger wraz z Pekao Szczecin Open jest również zaliczany do cyklu największych międzynarodowych imprez tenisowych w Polsce – Lotos PZT Polish Tour.

Użyte w artykule zdjęcia: Pawel Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz