POZnań

Wolny Targ zaprasza na First American Sunday!

Wolny Targ na Cytadeli - ta ostatnia niedziela...  Foto: Wolny Targ

Pyszne jedzenie, rękodzieła, lokalni twórcy, warsztaty i animacje dla dzieci. Wolny Targ wraca i zaprasza na wydarzenie First American Sunday. Pod tą nazwą kryje się festyn rodzinny w stylu amerykańskim, którego zwieńczeniem będzie mecz poznańskiej drużyny futbolowej.

Minął niemal rok od ostatniej edycji Wolnego Targu na Cytadeli. Brak zgody na jego dalszą działalność była dla wuchty wiary sporym zaskoczeniem. Niezrozumiałe były argumenty podnoszone w mediach m. in. przez Halinę Owsianną  z Rady Osiedla Stare Winogrady.

Na szczęście organizatorka Wolnego Targu się nie poddała i już w najbliższą niedzielę zagości on na Golęcinie. Inspiracją dla edycji amerykańskiej było zaproszenie wystosowane przez drużynę futbolistów z Poznania, którzy rozgrywać będą mecz ligowy.

Wokół tego wydarzenia postanowiliśmy zbudować radosne, pełne dobrej energii miejsce inspirowane amerykańskimi piknikami rodzinnymi, w którym niebanalną rozrywkę będą mogli znaleźć mieszkańcy naszego miasta – mówi Magdalena Kosakowska, twórczyni Wolnego Targu.

Początek meczu Patrioci Poznań – Mustangs Płock rozpocznie się na golęcińskim stadionie w niedzielę o 14:00. Sam Wolny Targ będzie przyjmować gości już od 11:00 i potrwa do godziny 19:00.

Na teren stadionu położonego pomiędzy Sołaczem a Rusałką zjadą się food trucki, oraz poznańscy gastronomowie, żeby nakarmić Poznaniaków tym, co mają najlepszego – zachęca Magdalena Kosakowska – nie zabraknie klasycznych burgerów, kuchni bliskowschodniej i dalekowschodniej, tradycyjnych belgijskich frytek pulled pork’ów, ciast, sheak’ów, owocowych napojów, lodów naturalne i tajskie, piwa kraftowego, lemoniad, czy kaw parzonych przez baristów.

Coś dla siebie znajdą wegetarianie i weganie, ale też osoby uczulone na gluten czy unikające cukru.  Wszystko dzięki temu, że tym razem na Wolnym Targu pojawi się aż kilkudziesięciu wystawców. Na Wolnym Targu pojawi się także reprezentacja rękodzielników i projektantów.

Będzie też można wziąć udział w warsztatach, pomalować dziecku buzię, a w strefie sportowej poczuć się prawdziwym graczem. Rowerzyści będą mieli okazję do bezpłatnego oznakowania swojego roweru.

Dla tych, którzy pierwszy raz kibicować będą zawodników podczas meczu futbolu amerykańskiego, będzie to okazja, by poznać zasady tej gry. Będą one tłumaczone podczas meczu.

Liczymy na to, że poznaniacy, po tak długim czasie, gdy nie mogliśmy się spotykać, odwiedzą nas w niedzielę i będą, jak zwykle, świetnie odpoczywać, bawić się i korzystać z kulinarnej rozpusty – dodaje pomysłodawczyni Wolnego Targu – zapraszamy do oderwania się od codzienności, dołączcie do american dream w naszym wydaniu.

Zapraszamy na Wolny Targ – First American Sunday, który odbędzie się na stadionie  futbolowo-żużlowym (ul. Warmińska 1) w niedzielę 16 lipca od 11:00 do 19:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Wolny Targ, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Impreza bardzo fajna natomiast foodtracki tragedia po ok 1 godzine czekania za jedzeniem jakas masakra.Pan w hamburgerach co 15 minut mowil ze 25 min przerwy bo nie daja rady.Wszystko byloby ok gdyby nie to, ze mowil tak co 15 min przez godzine.Jendnak sama impreza fajna.pozdrawiam .