POZnań

Tech Days – gadżety symbole XXI wieku – w sobotę do testowania!

Unicykl  Foto: Allegro for Planet

Bolid napędzany promieniami słońca, robot humanoidalny, rowery i skutery elektryczne, elektryczne deskorolki, najnowsze drony i wirtualna rzeczywistość. Do tego tor testowy dla monocykli, unicykli, współczesnych skuterów i segwayów oraz panele dyskusyjne eksperta technologicznego Kuby Klawitera. Z najnowszymi nowinkami będzie można zapoznać się w najbliższą sobotę podczas Allegro Tech Days.

Pod jednym adresem, na Grunwaldzkiej 182 w Poznaniu, przed i w siedzibie Allegro, zgromadzonych zostanie kilkadziesiąt gadżetów technologicznych, które są symbolami XXI wieku.

Każdy będzie miał okazję je przetestować, a eksperci wytłumaczą ich działanie. Uważać będzie trzeba tylko w kontakcie z cyber-kobrą, która według jej konstruktorów może ugryźć – tłumaczy Krzysztof Śpiewek z Allegro All For Planet

Na Allegro Tech Days nie zabraknie monocykli i innych pojazdów elektrycznych, które zobaczyć można w filmach science-fiction. Te dostosowane do poruszania się po miastach działają z pomocą technologii żyroskopowej, mają lampy ułatwiające jazdę nocą i czerwone światła hamowania, jak samochody.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, w każdym wieku, na spędzenie soboty z technologią. Także tą wirtualną, bo będzie także możliwość sprawdzenie na własnej skórze jak działają gogle VR, czyli rozszerzona rzeczywistość – opisuje Krzysztof Śpiewek.

Gośćmi Strefy Dotknij Technologii i Kuby Klawitera będą:

11.00 – Tomasz Rumiński z X-Dron. Temat rozmowy: Jak rozpocząć przygodę z dronami, czyli jak latać tak, żeby nie zrobić krzywdy sobie, innym i nie popaść w konflikt z prawem.
13.00 – Łukasz Pietrzak, prowadzący swój autorski kanał na YouTube pod nazwą Majster Pirzu, z którym Kuba porozmawia o tym, czy warto kupić chińskiego smartfona.
14.30 – Bartłomiej Zawisza, znany widzom YouTube’a jako Nieantyfan, który odpowie na pytania dręczące większość z nas: Pecet czy MacOS? Android czy iOS?

Tech Days –  sobota 15 lipca od 10:00 do 16:00, siedziba Allegro, ul. Grunwaldzka 182

Użyte w artykule zdjęcia: Allegro for Planet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz