Na widelcu Winogrady

Wolny Targ na Cytadeli – ta ostatnia niedziela…

Wolny Targ na Cytadeli - ta ostatnia niedziela...  Foto: Wolny Targ

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Niestety dotyczy to również Wolnego Targu na Cytadeli. W najbliższy weekend odbędzie się jego ostatnia edycja. Na kolejne spotkanie przyjdzie nam czekać do wiosny.

Spedziliśmy z Wami piękne lato, teraz czas na pożegnanie – mówi Magda Kosakowska, która stworzyła Wolny Targ – nie chcemy się smucić, chcemy się pożegnać “na chwilę” jesienno-zimowych pogodowych ekscesów.

W najbliższą, pożegnalną niedzielę będzie zatem okazja, by wspólnie spróbować jeszcze na ten jeden dzień zatrzymać kończące się lato. Wszystko w radosnej atmosferze, z pysznym jedzeniem i mnóstwem atrakcji dla dużych i nieco większych.

Na pewno coś ciekawego znajdziecie podczas zorganizowanego tego dnia Wolnego Pchlego Targu. Na drugie życie czekać tutaj będą cuda, cudeńka wyciągnięte z dna szafy, piwnicy czy półek.

Będą także całodzienne warsztaty kreatywne z Matką Wygodną. Zajęcia relaksacyjne FiT&Relaks – 13:00 (maty) Zachęcamy również do wzięcia udziału całe rodziny w bezpłatnych warsztatach tanecznych, które prowadzone będą od 12:00 do 16:00.

Przez niemal cały dzień osoby, którym nóżka sama lata na dźwięk mazurka, czy kujawiaka, będą miały okazję nieźle się pobujać  – zachęcają organizatorzy.

Wolny Targ to także pyszności oferowane przez ludzi pełnych pasji. Będzie coś dla wegetarian, miłośników mięsa w różnych postaciach, a także dań z różnych zakątków świata. Będzie bowiem między innymi kuchnia bałkańska, indyjska, francuska, czy włoska. Zadowoleni powinni być również piwosze lubiący kosztować piw rzemieślniczych. Coś słodkiego i kawa? Także będzie!

Na ostatnią w tym roku edycję Wolnego Targu na Cytadeli zapraszamy w niedzielę (25.09) od 11:00 do 18:00. Poniżej znajdziecie listę kulinarnych atrakcji.

Wolny Targ na Cytadeli - ta ostatnia niedziela...

Bang Foodtruck – Meksyk na kółkach, Bike Cafe – legendarny rower kawowy, Blubra Cafe – paszteciki i wegańskie ciasta, Bufet Truck – najlepsze zapieksy w mieście, Burgs Chef – szefowie burgerów, Byczy Burger – na wielki głód, Cafe Sorrir – słodkie bez cukru, Chmielarium – piwo rzemieślnicze, Dobrosz – soki tłoczone prosto z sadu, Food Patrol – kultowe burgery, Furman i Gurman – Bałkańskie smaki, Hinduski Lunch – domowa kuchnia Indyjska, Hong Yu Roll – oryginalne sushi rollsy, Hussar Coffee – kawy z husarską duszą, Lody Joy – lody od Włocha, Manufaktura Lodów Prawdziwych – lody naturalne, Naturalne Napoje – napoje z całego świata, Niebywale – naleśniki i placki ziemniaczane, Niezłe Ziółko – soki wyciskane z dodatkiem ziół, PituPita – mistrzowie pity, Tartovnia – francuskie tarty, Wyczesane Porki – słynne pulled pork’i oraz Yesser – serniki prosto z nieba.

Wolny Targ na Cytadeli - ta ostatnia niedziela...

Użyte w artykule zdjęcia: Wolny Targ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz