WKS Grunwald zremisował z drużyną SMS Gdańsk

WKS Grunwald - SMS ZPRP Gdańsk  Foto: Ewelina Jaśkowiak

WKS Grunwald wywalczył cenny punkt w meczu z drużyną SMS Gdańsk.

Sam początek spotkania należał do naszego zespołu, który szybko wyszedł na prowadzenie . W 22 minucie po bramce z rzutu karnego Tomasza Gintowta na tablicy wyników widniał rezultat 10:8 dla gospodarzy. Chwilę później goście zaczęli odrabiać straty, trafiając pięć razy z rzędu i na dwie minuty przed przerwą było już 10:13. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:14.

Na początku drugiej części spotkania zaczęliśmy grać ponownie dobrze i skutecznie. Po bramce Roberta Foglera w 37 minucie było już 16:14. SMS szybko zdołał przerwać naszą dobrą serię i wyszedł na prowadzenie. Do samego końca trwał wyrównany pojedynek. Na dwie minuty przed końcem meczu SMS prowadził dwoma bramkami. Trzy kolejne bramki rzucili nasi zawodnicy – Nieradko, Majewski i Martyński. Ostatecznie padł remis, a bramkę na wagę punktu 5 sek. przed ostatnią syreną rzucił dla SMS-u Zarzycki. Końcowy wynik, to 28:28 (12:14).

Za tydzień wyjeżdżamy na mecz do Wrocławia- odbędą się tam wojskowe derby ze Śląskiem.

Tekst: Krzysztof Brzeziński

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak