Sport

WKKW – święto koniarzy w Baborówku

WKKW w Baborówku  Foto: Katarzyna Lichnowska / materiały prasowe

Do zawodów zgłoszono ponad 150 koni m. in. z Niemiec, Finlandii, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski. Zawodnicy wystartują w dwóch konkursach międzynarodowych, a także w konkursach krajowych min. Finale Pucharu Polski w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych. W najbliższy weekend zapraszamy do wielkopolskiego Baborówka, atrakcje czekają na wszystkich fanów sportów konnych.

Konie w Baborówku Pucharowy cykl składa się 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz finału, który odbędzie się właśnie w Baborówku.

Dodatkowo kibice mogą spodziewać się dużych emocji związanych w szczególności z sobotnią próbą terenową.

W najważniejszym konkursie – CIC2* na czworoboku będziemy mogli podziwiać 23 pary, między innymi Pawła Spisaka  (JKS Dako Galant Skibno) zeszłorocznego zwycięzcę Puchary Polski. Zobaczymy również  złotego medalistę Mistrzostw Polski Seniorów Michała Knap ( ZKS Drzonków) oraz  srebrnego medalistę Pawła Warszawskiego ( SJ Baborówko).

Tradycyjnie w Baborówku oprócz rywalizacji sportowej publiczność będzie mogła podziwiać liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.

Użyte w artykule zdjęcia: Katarzyna Lichnowska / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz