Aglomeracja

Wirtualny Poznań Business Run, realna pomoc

Poznań Business Run 2016  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na starcie biegu charytatywnego Poznań Business Run stają od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy poznańskich firm. Organizatorzy nie rezygnują z przeprowadzenia tej imprezy także i w tym roku. Wydarzenie odbędzie się jednak w nowej, bezpiecznej i wirtualnej odsłonie.

W ubiegłym roku limit 4.000 miejsc na Poznań Business Run wyczerpał się w rekordowym czasie 7 min i 37 sek od startu rejestracji. Zawody odbyły się tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Katowicach czy Wrocławiu, gromadząc łącznie ponad 27.000 osób. Tegoroczny bieg będzie jednak z konieczności wyjątkowy. Wyjątkowa będzie formuła, wyjątkowe będzie miejsce. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja.

Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu – dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu, tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Poznaniu.

Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, biegacze nie pojawią się na liniach startu w każdym mieście. Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – wzdłuż Wartostrady, Jeziora Maltańskiego czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Poznaniu, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami. W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej.

Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Poznania i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Główne hasło sztafety, czyli Pobiegniesz – pomożesz! pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu poznańskich biegaczy, wsparcie w zakresie dofinansowania sprzętu ortopedycznego i medycznego, a także rehabilitacji, otrzymało 10 osób, m.in. 7-letnia Michalina, która urodziła się z zespołem wad wrodzonych. Szczytny cel dodatkowo motywuje uczestników do biegowej rywalizacji.

Zapisy na Poznań Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz